شورای فرهنگ عمومی رکن کلیدی عملکرد ائمه جمعه / دستیابی به اهداف فرهنگی کار ساده ای نیسترئیس شورای فرهنگی شهر تهران گفت: بی شک نقش سازمان ها و نهادها در تحقق اهداف انقلاب بسیار مهم است و گاه نهادی بدون اعتبارات خاص منشأ تحول جدی در جامعه از جمله شورای فرهنگی می شود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی فرد عصر دوشنبه ۳۰ خرداد در جلسه شورای مردمی استان تهران که در موسسه امام صادق(ع) ورامین برگزار شد، اظهار کرد: تحول فرهنگی. بسیار خطیر و زمان بر است و رسیدن به اهداف فرهنگی کار آسانی نیست، هدف الهی ایجاد تفرقه و عدالت بر اساس رسالت هزاران پیامبر الهی، با قدرت و نظم عالی، از دیرباز دنبال شده است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی مردم ایران منشأ تحولات فرهنگی بسیاری است که در کشور رخ داده است که در نتیجه این انقلاب الهی کشور دستاوردهای زیادی داشته است. و دید درست.»

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: هر چه حزب حاکم آن را به ارزش های والای دینی، اخلاقی و انقلابی مزین کند، موفقیت در دستیابی به اهداف فرهنگی بیشتر می شود که البته دستیابی به آن آسان نیست. و رهبر معظم انقلاب در رأس هرم نظام هستند، به راحتی نمی توان حرکت ناب در سطح قرآن و اسلام را ایجاد کرد، لذا رهبر معظم انقلاب بارها تکرار می کنند. انقلاب اسلامی. در ایران ساخته شد اما دولت اسلامی هنوز تأسیس نشده است.

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد با تاکید بر اینکه هدف از مسیر سنتی بزرگ است، گفت: اگر هدف تشکیل حکومت کوچک اسلامی باشد به سادگی در آن مسیر شکست خواهیم خورد. حداقل ماهیت حکومت اسلامی باید انقلابی و عادلانه باشد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه شورای فرهنگ مردمی رکن مهم کار امام جمعه است، گفت: بی شک نقش سازمان ها و نهادها در تحقق اهداف انقلاب بسیار زیاد است و مهم و بعضاً نهادی است. بدون توجه خاص به منبع تغییرات منفی در جامعه تبدیل می شود. یکی از این تشکل ها شورای فرهنگ عمومی است.

وی تاکید کرد: شورای فرهنگ مردمی به ریاست ائمه جمعه و فرمانداران و سایر مسئولان شهری، شهرستانی و شهرستانی نقش مهم و مهمی در ارتقای همکاری، هماهنگی و ارتباط بین شهرداری و شهر، ایالت و شهرستان دارد. یکدیگر در مورد مسائل فرهنگی

ابوترابی فرد گفت: شورا یک شناور نیست بلکه نیرویی است که ابتدا باید توسط هر چه بیشتر اعضا حفاظت و بسیج شود تا از اختیارات موجود به درستی استفاده شود.

رئیس شورای فرهنگی شهر تهران با بیان اینکه این ضمانت اجرای مصوبات شورای فرهنگی مردمی است، گفت: مسئولان اجرایی اعضای آن هستند و با مسئولان اجرایی شهرستانی و منطقه ای با اختیارات اجرایی جلساتی داریم.

وی تاکید کرد: البته باید توجه داشت که بیش از ظرفیت شورای فرهنگ عمومی برای حل بخشی مهم از مسائل فرهنگی و معضلات اجتماعی انتظاری نمی رود.

وی ادامه داد: این فرصت مهمی برای همه مسئولان است تا از فضای متنوع فرهنگی بهره ببرند و از این توان مهم و منابع عظیم برای حل مشکلات استفاده کنند.

انتهای پیام/