شناسایی بیش از ۲۵۰۰ آب غیر مجاز در مشهدایسنا/ خراسان رضوی مدیرعامل شرکت آب و آب مشهد گفت: امسال شناسایی، جمع آوری و تعیین ۸ هزار انشعاب و استفاده غیرمجاز در دستور کار این شرکت قرار دارد. در چهار ماهه نخست امسال بیش از ۲۵۰۰ انشعاب و استفاده غیرمجاز کشف و ۲۲۰۰ مورد تعیین تکلیف شد.

حسین اسماعیلیان در گفت وگو با ایسنا، میزان آب در ابتدای سال آبی را بیش از ۹۰ میلی متر عنوان کرد که در مدت مشابه سال گذشته ۳۳ درصد آب سدها پر شد. در سال آبی این رقم به ۲۴ درصد رسید. با وجود سیلاب های اخیر، در حال حاضر ۲۹۸ میلیون مترمکعب آب در مخازن چهار سد که آب شرب مشهد را تامین می کنند، ذخیره شده است.

وی افزود: همچنین در چهار ماهه نخست امسال مصرف آب مشهد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد کاهش داشته که دلیل آن کاهش مصرف داخلی بوده است.

مدیرعامل شرکت آب و آب مشهد در پاسخ به سوالی مبنی بر اقدامات انجام شده برای شناسایی و برخورد با انشعابات و کاربری های غیرمجاز در مشهد، گفت: با توجه به حساسیت موضوع و در نظر گرفتن اقدامات مربوط به تنش آبی. مسئولین در سالهای اخیر انشعاب و استفاده غیرمجاز از تضییع حقوق مصرف کنندگان را در استفاده بی رویه و استفاده غیرمجاز شناسایی و با آن برخورد کرده اند که توزیع عادلانه را غیرممکن می کند و به فضل الهی به شبکه آب نیز آسیب وارد می کند. و امکاناتی از جمله تخریب شبکه ها، هدررفت آب، تامین آب رایگان و … می تواند در دستور کار قرار گیرد.

اسماعیلیان افزود: از سال گذشته با نظارت مستمر و تایید مراجع قضایی از طریق نهادهای نظارتی و قضایی، اقدامات گسترده ای برای مشخص شدن فعالیت شعب غیر مجاز و تقویت برخورد با این شعب و پیگیری صورت گرفته است. برای صدور تحریم دستورات در دستور کار بنابراین در حال حاضر افرادی که از انشعابات غیرمجاز استفاده می‌کنند، جزای نقدی کافی نیست، بلکه دستگاه قضایی جرایم حقوقی بالایی را در این زمینه در نظر گرفته و گاه به احکام سنگینی در این زمینه محکوم می‌شود که حتی منجر به حبس نیز می‌شود. جنایتکار

مدیر شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: در سال ۱۴۰۰ حدود ۱۰ هزار و ۴۰۰ انشعاب و کاربری غیرمجاز شناسایی و تعیین تکلیف شد که یکی از عوامل اصلی کاهش مصرف آب بدون درآمد شرکت است، یک درصد وارد کنید.

اسماعیلیان خاطرنشان کرد: علاوه بر شعب ابفای مشهد، کلیه گزارش های دریافتی از طریق سامانه افشاگری به دقت بررسی می شود و با سوء استفاده از شعب غیرمجاز پشتیبانی قضایی برخورد قانونی خواهد شد.

وی افزود: برای جلوگیری از تضییع حقوق مصرف کنندگان، به منظور جلوگیری از تضییع حقوق مصرف کنندگان، افزود: در صورت مشاهده مواردی از شعب یا هزینه هایی که مجاز به گزارش آنها نیستند، گزارش دهند. سامانه و با تماس با سامانه ۱۲۲ با ورود چهار کلید به سایت شرکت آبفا.مشهد به آدرس www.abfamashhad.ir در قسمت «سوت زنی» با شماره تلفن همراه ۰۹۹۸۱۴۵۹۳۸۱ دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات تماس بگیرید. در ساعات کاری و یا ارسال پیامک در تمام ساعات شبانه روز و همچنین تماس با منشی تلفنی دفتر حراست به شماره ۳۷۶۴۴۱.

در انتهای پیام