شف ۳ تُن ذغال درختان ممنوعه در مازندرانایسنا / مازندران رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران از کشف تقریبی ۳ تن ذغال قاچاق از نوع چوب «تاغ» به ارش

به گزارش پایگاه خبری پلیس، محمد محمدپور با بیان جزئیات این خبر، گفت: در پی کسب خبری مبنی بر تبدیل چوب های درخت کمیاب تاغ به ذغال و فروش آن، موضوع دستور کار ماموران پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.

محمدپور افزود: در اجرای این ماموریت، ماموران اداره مبارزه با کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی با بررسی های همه جانبه و اطلاعاتی، انبار درختان ممنوع القطع تاغ که از نظر محیط زیست و حفظ طبیعت بسیار حائز است را شناسایی کنید.

رئیس پلیس اقتصادی مدیریت مازندران با اشاره به این که امنیت آن در حال بسته بندی ذغال در این کارگاه غیرمجاز بودند، مشخص کرد: ماموران در بازدید از انبار این کارگاه ذغال سازی، مقدار ۳ تن ذغال آماده برای فروش را کشف کردند.

وی ارزش کالای قاچاق کشف شده را برابر نظر ارزیابی شده بر ۲ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: ۲ پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و محل فعالیت آنها نیز پلمب شد.

محمدپور با بیان این که قطع درختان از جمله درختان و درختچه های کمیاب تاراج منابع ملی بوده و تبعات زیست محیطی جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت، به مردم و توصیه توصیه می کند: در صورت مشاهده فعالیت های غیرقانونی چوب چیان و محصولات چوبی سطوح را سریعا. به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهنده.

انتهای پیام