شفا و چاکرای قلب

هنگامی که اکثر مردم شروع به مطالعه ارتباط ذهن و بدن و روح می کنند، متوجه می شوند که قلب به بهبودی کمک می کند. شفقت بی قید و شرط، عشق خالص: به طور شهودی، می دانیم که این ارتعاشات می توانند بیماری را به تمامیت و سعادت تبدیل کنند. ما همچنین احساس می کنیم که “قلب شکسته” می تواند به بیماری کمک کند و عصبانیت شدید می تواند باعث حمله قلبی شود. اما چاکرای قلب خیلی چیزهای بیشتری دارد! به عنوان انسان، ما می‌توانیم چاکرای قلب را برای همیشه مطالعه کنیم زیرا به گسترش و تکامل آن ادامه می‌دهد، اما در اینجا برخی از رایج‌ترین تظاهرات وجود دارد:

سیستم های اصلی چاکرای قلب:

سیستم گردش خون

این یکی برای اکثر مردم کاملا بدیهی است. وقتی از چاکرای قلب صحبت می کنیم، انتظار داریم که قلب را بخشی از آن ببینیم. کلسترول بالا، سوفل قلبی، حملات قلبی: همه اینها منطقی هستند. اما سیستم گردش خون شامل خود خون نیز می شود که به معنای مواردی مانند کم خونی و سرطان خون است. علاوه بر این، حرکت آن خون با رگ‌های واریسی، سردی دست‌ها و پاها، سندرم رینود و فشار خون بالا یا پایین همراه است.

برخی از این شرایط بر روی چاکراهای دیگر قرار دارند و همه آنها دارای ارتعاش منحصر به فرد و مجموعه ای از نمادها هستند که مربوط به روح و بدن فردی مورد نظر است. برای اینکه بفهمید بدن شما چقدر عمیق و زیبا می تواند صحبت کند، بیایید به چیزی که آشکارا مربوط به چاکرای قلب است نگاه کنیم: سوفل قلب. اگر می‌خواستی صحبت بدن را بشنوی، می‌توانی چند لحظه وقت بگذاری و به چیزی که آن قلب زمزمه می‌کرد گوش بدهی – واقعاً گوش کن! به طور شهودی، می توانید با قلب ارتباط برقرار کنید و بپرسید که چه امیدها، عشق ها یا خواسته های پنهانی را می خواهد بیان کند. چرا به جای کوبیدن شادمانه به کائنات، مجبور است زمزمه کند؟ سوفل قلب معمولاً مانند ضربان اضافی یا “تلاطم” در جریان خون به نظر می رسد. چگونه خواسته های طبیعی این قلب در ضربان عادی زندگی نمی گنجد؟ در مورد دریچه ضعیف، کجا ممکن است فرد در زندگی عقب نشینی کند – رویاهای خود را بیان کند و سپس آنها را به عقب بکشد، نه اینکه به عمیق ترین خواسته های قلب احترام بگذارد؟

علم ارتباط بین احساسات و استرس و استرس و حملات قلبی را تشخیص می دهد. اما این ارتباطات در همه سطوح و در همه اختلالات وجود دارد. با توجه دلسوزانه می توان اسرار بدن را باز کرد و بینش ها و فرصت هایی را برای شفا در همه سطوح آشکار کرد.

دستگاه تنفسی

ریه ها که در قفسه سینه قرار دارند، بخش بزرگی از چاکرای قلب را تشکیل می دهند. من نمی توانم به شما بگویم که پس از تجربه یک دوره غم و اندوه، چند بار فردی با من با پنومونی، برونشیت، آنفولانزا یا سرطان ریه تماس می گیرد. غم و اندوه در ریه ها قرار دارد و وقتی غم خود را به طور کامل رها نمی کنیم، ریه های ما شروع به اشک ریختن برای ما می کنند. خلط و بلغم اضافی پارگی ریه است.

آمفیزم و آسم اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که افراد نمی‌توانند غم و اندوه خود را بیان کنند یا زمانی که دلیل اندوه برای توجیه کامل آن بسیار ناچیز به نظر می‌رسد. همراه با ترس از درک شدن، اندوه به معنای واقعی کلمه خفه می شود تا زمانی که کسی یا چیزی مداخله کند.

سرطان ریه از غم و اندوه شدید همراه با عصبانیت/ناامیدی و احساس پوسیدگی کامل ناشی از عدم تعادل ناشی می شود. هنگامی که دانا ریو بر اثر سرطان ریه درگذشت، بسیاری از مردم تعجب کردند زیرا او هرگز سیگار نکشیده بود. اما سرطان ریه گاهی اوقات در مراقبان طولانی مدت ظاهر می شود، حتی (به خصوص) اگر آنها احساس می کردند که به کسی که نیاز به مراقبت دارد بسیار نزدیک هستند. خشم به جای هدایت خشم به سوی همسر یا فرزند، در کل جهان شروع به جوشیدن می کند: چگونه یک خدای مهربان می تواند چنین رنجی را اجازه دهد؟ چرا بعد از این همه مراقبت، این همه عشق، عزیزشان هنوز در حال مرگ است؟ در حضور غم، خشم و آنچه من آن را خستگی روح می نامم، آن عشق شروع به جهش می کند، گاهی اوقات به سلول های سرطانی.

سیستم ایمنی

این یکی بسیاری از افراد را شگفت زده می کند، اما غده تیموس، که در زیر بالای استخوان سینه قرار دارد، بخشی از چاکرای قلب است. در کودکان، غده تیموس نقش مهمی در رشد سیستم ایمنی دارد. در بزرگسالان، ضربه زدن به غده تیموس می تواند به بدن «یادآور» شود که در برابر عفونت قوی بایستد. همه غدد لنفاوی با تخم‌گذاری از غده تیموس شروع می‌شوند، به این معنی که سیستم لنفاوی امتیره از چاکرای قلب شروع می‌شود. برخلاف سیستم گردش خون، سیستم لنفاوی پمپ ندارد. برای جابجایی وسایل و تمیز کردن خانه به ورزش و/یا ماساژ منظم نیاز دارد. با گسترش، مشکلات مربوط به سیستم لنفاوی نیاز به مراقبت از خود، عشق به خود و توجه دارد.

مشکلات رایج سیستم ایمنی/چاکرای قلب؟ آلرژی، اختلالات خودایمنی، آرتریت روماتوئید، سرطان (به ویژه سرطان سینه و ریه)، آنفولانزا، ایدز/اچ آی وی، بیماری لایم، لوپوس، سندرم خستگی مزمن، اپشتین بار… آنفولانزای خوکی… ما انسان ها هستیم. از او خواسته می شود تا به شکل عمده ای از طریق چاکرای قلب تکامل یابد. جای تعجب نیست که بسیاری از بزرگ‌ترین قاتل‌ها یا شایع‌ترین بیماری‌های “ارتباطی” ما در چاکرای قلب قرار دارند.

بیماری لایم و خستگی مزمن گاهی اوقات “مسائل چاکرای هفتم” نامیده می شوند. در واقع، آنها هم بر قلب و هم بر تاج تاج تأثیر می گذارند، یکی از دلایلی که بازماندگان این نوع بیماری ها تمایل دارند خودشان شفادهنده شوند. افرادی که قلب‌های بسیار باز دارند، اغلب دچار سیستم ایمنی ضعیف می‌شوند، مانند اینکه سیستم آنها برای باکتری‌ها بسیار “دوستانه” است. یک راه حل این است که به خود اجازه دهید کاملاً با او یکی شود و تعادل در جزر و مد عشق ایجاد شود. عشق بیش از حد بدون دریافت عشق معادل از خود یا دیگران می تواند سیستم ایمنی بدن را تضعیف کند. راه حل این نیست که کمتر بفرستید بلکه به خود اجازه دهید عشق بیشتری دریافت کند.

از طرف دیگر – همچنین یک تعمیم – افرادی که با سیستم ایمنی بیش فعال دست و پنجه نرم می کنند از عقب نشینی از قضاوت های خود یا دیگران سود می برند. آلرژی زمانی رخ می دهد که بدن یک ماده بی ضرر را به عنوان یک مهاجم تشخیص دهد. این حمله اشتباه سیستم ایمنی باعث ایجاد علائمی می شود که ما با آلرژی مرتبط می کنیم. برخی از افراد مبتلا به آلرژی های شدید و “لاعلاج” مشکلات زندگی گذشته حل نشده ای دارند که این واکنش را تحریک می کند. افشای این رویدادها می تواند به سیستم ایمنی اجازه دهد تا از حمله به خود و اطرافیان بی گناه مانند غذا یا گرده جلوگیری کند.

سینه ها

سینه ها نیز بخش مهمی از چاکرای قلب هستند، به خصوص برای زنان. سینه ها نشان دهنده مادری، پرورش و اصل زنانه است. سرطان سینه زمانی اتفاق می افتد که لنف کند و سموم در سینه ها راکد می شوند. فیبروم ها و تومورها از چیزهایی به وجود می آیند که “روی قفسه سینه سنگینی می کنند”، مانند “کاش می توانستم این را از روی سینه ام پاک کنم.” برای حمایت از سلامت سینه، به خود اجازه دهید از صمیم قلب صحبت کنید. و به خود اجازه گوش دادن بدهید. سرکوب کردن اشتیاق عمیق قلب یا تلاش برای متقاعد کردن قلب که احساس می کند چیز دیگری می تواند به چیزی حتی کمتر مطلوب تبدیل شود.

اختلالات عاطفی و عدم تعادل

افسردگی، فوبیا، اندوه، ترس، اندوه، اضطراب: همه حداقل یک پا در چاکرای قلب دارند. قلب به عنوان پل بین سه چاکرای پایینی و سه چاکرای فوقانی ما، بسیاری از عدم تعادل ها را هم از روده و هم از مغز دریافت می کند. به همین دلیل، تمیز کردن رژیم غذایی می تواند بر سلامت جسمی و خلق و خوی تأثیر بگذارد. تمرین مدیتیشن برای کاهش استرس مزیت جانبی باز کردن قلب و ایجاد شادی را به همراه دارد.

آنچه شما می توانید انجام دهید

هر روز زمانی را صرف ارتباط با قلب خود کنید. روی تنفس خود تمرکز کنید و به خود اجازه دهید مرکز قفسه سینه خود را مانند یک گل لطیف یا گلوله نور گرم احساس کنید. آن گل یا سوسو نور را با نفس خود احساس کنید. گوش دادن به آوازهای مقدس یا چنگ می تواند تارهای قلب شما را نیز حرکت دهد. تصور کنید موسیقی از مرکز سینه شما جاری می شود. ریکی همچنین راهی برای پرورش و تعادل چاکرای قلب شما ارائه می دهد. می توانید یک پزشک معتبر پیدا کنید یا یاد بگیرید که چگونه ریکی را به خودتان بدهید.

به طور کلی، اگر مشکل سلامتی دارید، عاقلانه است که از قلب خود بپرسید که می خواهد چه چیزی را با شما و با جهان به اشتراک بگذارد. به عنوان یک فرهنگ، ما تقریباً ارتباط خود را با زبان قلب از دست داده ایم، اما قلب های ما همچنان در آهنگ ها و نمادهای لایه ای فریاد می زند.

گوش کن.

عشق.

و نترس.

همانطور که هلن کلر یک بار گفت: “بهترین و زیباترین چیزهای جهان را نمی توان دید یا حتی لمس کرد، آنها را باید با قلب احساس کرد.”