شرایط شرکت در هشتمین جشنواره فیلم‌های ایرانی در زوریخ سوییس اعلام شدثبت نام فیلم ها برای شرکت در هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم های ایرانی در زوریخ سوییس تا ۲۴ د د آن

به گزارش ایسنا، شرایط ثبت نام فیلم ها برای حضور در هشتمین دوره جشنواره بین المللی دیلم های ایران

هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی در زوریخ سوییس روز ۲۶ می تا اول ژوئن ۲۰۲۲ (۵ تا ۱۱ خرداد) رین مهلت ارسال آثار به جشنواره نیز ۱۵ مارس (۲۴ اسفند ۱۴۰۰) است.

نحوه ارسال فیلم‌های بلند جشنواره یکی به روش مستقیم با کامل کردن فرم جشنواره روی سایت فستیوال

(www.iranianfilmfestival.ch/submit-film)

و یا از طریق وبسایت Filmfreeway است. ارسال فیلم‌های جشنواره کوتاه تنها از طریق فرم جشنواره صورت می‌گیرد.

تمام فیلمهای فیلمسازان ایرانی چه آثاری که در داخل ایران هستند و چه آنها که خارج از ایران ساخته شده است، فیلمهای فارسیزبان و همچنین فیلمهایی که در مورد ایران توسط فیلمسازان از هر کجای دنیا ساخته شده است، فقط نظر از ژانرشان شرایط حضور در جشنواره را دارند و سازندگانشان می کنند. بهترین فیلم های خود را به فستیوال ارسال کنند.

از شروط فیلم های ارسالی به جشنواره این است که فیلم ها باید بین سال های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ تولید شوند. هر فیلم ارسالی باید زیرنویس آلمانی یا انگلیسی داشته باشد. فیلم ها می توانند بلند، کوتاه و از هر ژانر و گونه ای باشند. در صورت امکان، آثار ارسالی پیش از این نباید در کشور سوییس به نمایش درآمده باشند. منا فیلمسازها هیچ هزینه‌ای برای شرکت در جشنواره متحمل نخواهند کرد.

هیئت داوران این جشنواره در بخش فیلم های بلند، متشکل از پنج نفر از افراد متخصص بهترین فیلم است. جایزه بهترین فیلم بلند فستیوال، استوانه یا منشور طلایی کوروش است که به همراه ۲ هزار دلار جایگزه است.

هیئت داوران بخش فیلم های کوتاه فستیوال نیز، متشکل از سه نفر از افراد متخصص این حوزه است که بهترین فیلم کوتاه را به همراه ۵۰۰ دلار جایزه نقدی به برگزیده اهدا می کنند.

در دوره گذشته جشنواره بین‌المللی بین‌المللی فیلم‌های ایرانی دروریخ سوییس، بیشتر فیلم‌های فستیوال به دلیل دلیل نشدن پانندمی‌ها در ایران و جهان به صورت مجازی برگزار می‌شود، شهر برخی از فیلم‌ها نیز در کشور سوییس روی پرده سینما به نمایش درآمدند.

در دوره گذشته جشنواره، فیلم «پری» سیامک اعتمادی در بخش فیلم‌های بلند داستانی جایزه اول فست ساخته شد. فیلم «غریبه ای در پاریس» به کارگردانی مهدیه ولی‌زاده نیز در جایگاه دوم این بخش قرار گرفت.

در بخش فیلمهای کوتاه دوره هفتم جشنواره نیز آزاده موسوی با فیلم “ملاقات” یا جایزه اصلی جشنواره شامل استوانه منشور طلایی کوروش و جایزه نقدی را کسب کرد. جایزه دوم این بخش نیز به فیلم کوتاه «سفیدپوش» ساخته رضا فهیمی رسید.

در دوره هفتم جشنواره تقی امیرانی با فیلم مستند «کودتای ۵۳» به عنوان مهمان ویژه جشنواره حضور

روابط مدیریت این جشنواره عمومی را نغمه دانش آشتیانی برعهده دارد.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری