شایستگی آرد نهاوند با نانوایان و مردم نهاوند استایسنا/ همدان فرماندار نهاوند گفت: آرد نهاوند با کیفیت ترین آرد منطقه را دارد و آرد نهاوند باید در اولویت نانوایان و مردم نهاوند باشد.

ضرغام احمدوند روز یکشنبه یکم آبان ماه در جلسه شورای آرد و نان شهرستان نهاوند گفت: نظارت بر کیفیت نان در نانوایی های شهرستان برای حفظ سلامت شهروندان به طور جدی در دستور کار بازرسان قرار گیرد. در صورتی که کیفیت مناسبی نداشته باشند باید با آنها برخورد قانونی شود.

وی همچنین با بیان اینکه نانوایی های مختلف شهرستان به صورت قانونی حذف می شود، گفت: در بحث نان جدی هستیم و هیچ عذرخواهی از دستگاه های مربوطه در زمینه بازرسی و نظارت نداشته ایم و در بحث نان نیز ما باید از وظیفه خود خارج شویم و هفته ای دو بار عملکرد خود را به استاندار گزارش دهند، زیرا مردم باید در امر نان رضایت کامل داشته باشند.

احمدوند با اشاره به اینکه در نوبت صبح و بعدازظهر دو گروه از بازرسان بر روند کار نانوایی شهرستان نظارت دارند، تصریح کرد: کسبه روستا موظفند با تابلویی که نان را می توان به مردم اطلاع رسانی کنند. فقط با کارت اعتباری فروخته می شود (کارت اعتباری) و نان را بدون کارت می فروشند. قابل قبول نیست و بازرسان باید علاوه بر فرآیند کیفیت آرد و نان، بر استفاده از دستگاه های کارت خوان در طول روز نیز نظارت داشته باشند.

فرماندار نهاوند یادآور شد: سهمیه آرد نانوایی با گردش مالی کم باید به نانوایان با گردش مالی بالا اختصاص یابد زیرا در صورت عدم استفاده از سهمیه شهرستان آرد مازاد به شهرستان ها اختصاص می یابد.

وی با بیان اینکه نانوایی های شهر و روستاها فقط به مردم کارت می دهند و هیچ یک از نانوایی ها حق دریافت وجه نقد از مردم را ندارند، خاطرنشان کرد: آرد نهاوند به دلیل داشتن گلوتن بهترین و با کیفیت ترین آرد منطقه همدان است. استفاده از این نان نزد نانوایان و مردم نهاوند مهم است.

احمدوند در پایان به کمبود نیروی تحقیق و تفحص شهرستان اشاره و تاکید کرد: بازرسان با وجود کمبود نیرو، سه متخلف نانوایی را به تعزیرات حکومتی معرفی کردند و با متخلفان برخورد قانونی شد.

در انتهای پیام