شان دارای رتبه نخست تولید برق خورشیدی خانگی در کشور استایسنا/ اصفهان سرپرست فرمانداری کاشان گفت: بر اساس بررسی های صورت گرفته، کاشان رتبه نخست و میزان تولید نیروگاه های برق خورشیدی خانگی در کشور را دارد که فعالیت ۲۳۵ نیروگاه خورشیدی خانگی و صنعتی در این شهرستان، بیش از ۳۵ نفر از مردم را به همراه داشته است.

به گزارش ایسنا، محمدشریف زارعی، امروز (جمعه ۱۳ اسفند) در آیین بهره برداری از نیروگاه ۲۰۰ کیلو واتی کاشان، اظهار کرد: یکی از مزیت های منطقه کاشان وجود دارد در روزهای بیشتر سال است که با برنامه ریزی و مشارکت سرمایه گذاران می توانند در جایگاه قطب تولید و سرمایه گذاری قرار گیرند. تولید برق خورشیدی در کشور برسد.

وی افزود: تولید نیروگاه های برق خورشیدی فعال در سطح شهرستان کاشان هرماه در مجموع ۱۱ هزار و ۲۰۰ کیلو مگاوات ساعت است که با افزایش سرمایه گذاری در این حوزه می توان این میزان را افزایش داد.

سرپرست مدیران ارشد کاشان منطقه کرد: ورود شرکت های بزرگ به ساخت نیروگاه های خورشیدی را باید به فال نیک گرفت که نمونه آن سرمایه کارخانه سیمان کویر در زمینی به مساحت ۴۵۰۰ متر مربع و با اعتبار بیش از ۴۵ میلیارد ریال انجام می شود.

زار کوچک با اظهارنظری نسبت به افزایش مشارکت در توسعه برق خورشیدی گفت: به لحاظ تولید نیروگاه خورشیدی در شهرستان کاشان پنج کیلووات و بزرگترین آن نیروگاه ۱۰ مگاواتی است.

به گزارش ایسنا، در این مراسم، کلنگ ساخت نیروگاه ۱۰ مگاواتی تولید برق خورشیدی در زمینی به مساحت ۱۰۰ زمین در چهار فاز با اعتبار ۲۸۰ میلیارد ریال به زمین زده شد.

انتهای پیام