شانس داوطلبان بومی برای پذیرش در آزمون استخدامی چقدر است؟ریب داوطلبان بومی شهرستانی در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور برای دروس د

به گزارش ایسنا، ثبت نام شرکت در نهمین آزمون استخدامی برای دستگاه های اجرایی کشور از روز چهارشنبه ۲۷ بهمن ماه از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org آغاز و روز دوشنبه مورخ دوم اسفند ماه پایان می پذیرد.

در آزمون برگزاری، داوطلبان بومی در اولویت پذیرش آزمون استخدامی قرار دارند و با توجه به تغییرات تقسیمات کشوری در سال های مختلف، در صورت اختلاف نظر یا ابهام در خصوص شهرستان محل تولد، ملاک عمل اداره کل ثبت احوال استان مربوطه، ملاک خواهد بود. .

استفاده از اولویت بومی از طریق محل سکونت تأیید می شود که باقی بماند و حداقل ۱۰ سال سکونت با ارائه استشهاد محلی (بر اساس فرم پیوست در اطلاعیه سایت سنجش) ممهور به مهر نیروی مدیریت (پاسگاه یا کلانتری محل) در شهرستان مورد استفاده خواهد بود.

داشتن مدرک تحصیلی در مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان در شهرستان مورد درخواست با اداره آموزش و پرورش شهرستان مربوطه می تواند به عنوان تمام قسمت از سابقه ۱۰ سال سکونت به شرط ارائه استشهاد محلی مبنی بر ثابت بودن فرد واقعی در شهرستان باشد. محل مورد ملاک محاسبه قرار می گیرد.

افراد بومی شهرستان (به استثنای شهرستان تهران و مراکز استانها) بهره مندی از اولویت بومی، باید در زمان ثبت نام “گزینه من استفاده از اولویت بومی” را انتخاب کنید.

ارائه فرم استشهاد محل سکونت برای استفاده از اولویت بومیا برای داوطلبانی که بعد از اعلام نتایج آزمون برای مرحله بعدی به دستگاه های معرفی می شود، نیاز است.

داوطلبان بومی شهرستان (به استثنای شهرستان تهران و مراکز استان ها) نسبت به سایر داوطلبان غیر بومی بومی.

بومی به این شرح اعمال خواهد شد که نمره مکتسبه داوطلب بومی شهرستانی در آزمون کتبی مجموع وزن ۴۰ درصد برای حیطه عمومی و ۶۰ درصد برای حیطه تخصصی با ضریب چهارم محاسبه و ملاک عمل قرار می گیرد.

هزاران واجد شرایط پس از پرداخت مبلغ ۱۲۵ تومان به صورت الکترونیکی و با کارت های بانکی متصل به شبکه شتاب، باید نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و ارائه اطلاعات مورد نیاز اقدام کنند.

داوطلبان استخدام در زمان ثبت نام می‌توانند برای شغل و دستگاه‌های کاربردی استفاده به عنوان اصلی، یک محل دیگر را به شرط یکسان بودن شغل (سهمیه، جنسیت، شرایط احراز و …) به عنوان اولویت دوم انتخاب کنند.

دستگاه های اجرایی می کشور کشور تا ۶ ماه پس از اعلام نتیجه نهایی آزمون قبل از زمان برگزاری آزمون با هماهنگی بعدی سازمان های اداری و استخدامی و سازمان سنجش آموزش کشور در هر یک از مشاغل-محل هایی که متقاضی و یا افراد پذیرفته شده هستند. از میان داوطلبان آزمون با در نظر گرفتن اولویت دوم داوطلبان و رعایت شرایط تعیین شده در محل کار در دفترچه راهنمای ثبت نام امتحان مشترک فراگیر برای دستگاه نظر (اعم از داشتن نصاب، سهمیه، جنسیت) به ترتیب نمرات فضلی در آزمون کتبی، نسبت به دعوت از افراد واجد شرایط جهت انجام سایر مراحل استخد.

انتهای پیام