سمنان شهر خلاق کتاب و کتابخوانیایسنا/ سمنان پس از ادامه تلاش های متولیان فرهنگی منطقه و ناکامی شهرستان سونان در سال گذشته به عنوان شهر اخلاق کتاب و کتابداری، امسال به عنوان یکی از پنج شهر خلاق کتاب و کتابخوانی انتخاب و معرفی شد.

فرشی فلاح، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز با بیان اینکه سمنان به عنوان یکی از ۵ شهر کتابخوانی و کتابخوانی معرفی شد، گفت: دبیرخانه مرکز توسعه و ترویج کتاب در این منطقه فعالیت دارد. تلاش زیادی برای آن انجام دهید. .

وی ادامه داد: همچنین استاندار منطقه سمنان روز گذشته به عنوان برترین استاندار و حامی کتاب و کتابخوانی در ریاست محترم جمهوری انتخاب شد.

وی با قدردانی از زحمات مجموعه آرمان روشن افزود: مجموعه آرمان روشن توسط جوانان، جوانان و فرهیختگان شهر سمنان مدیریت می شود و دانش بنیان بودن این مجموعه در ساخت و توسعه نهادهای ملی است. که کتاب ها را تبلیغ می کنند. فرهنگ و کتابخوانی از دیگر ویژگی هاست.

همچنین استاندار سمنان در بازدید از مرکز مرکزی ترویج کتاب و توسعه کتاب در منطقه گفت: افزایش آگاهی و درک افراد جامعه و خانواده از طریق توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی موجب خواهد شد. مفید باشد موثر باشد نقش کاهش آسیب های اجتماعی در سطح جامعه.

سید محمدرضا هاشمی گفت: منطقه سمنان روز گذشته با حضور رئیس جمهور به عنوان بهترین منطقه از نظر کتابخانه های عمومی و فرهنگ کتاب انتخاب شد و موضوع بسیار ارزشمندی است.

وی افزود: سطح سواد منطقه سمنان بالاتر از میانگین کشوری است، به گفته مقام معظم رهبری، مردم ساکن منطقه سمنان عالمانی هستند که علم و دانش را دوست دارند.

هاشمی تاکید کرد: کتاب باید در سبد خانواده قرار گیرد تا در غذای روح برای آگاهی بخشی و مسیر پیشرفت و ترقی موثر باشد.

وی ادامه داد: از موسسه آرمان روشن و همه دست اندرکاران تولید مطالب دانش بنیان برای ترویج و توسعه کتاب و کتابخوانی سپاسگزارم.

استاندار سمنان ابراز امیدواری کرد: اگر خدا بخواهد با استفاده از این منابع دانش بنیان، در اقصی نقاط سمنان کتاب برای مردم آسان شود.

استاندار سمنان در خاتمه خاطرنشان کرد: سطح بالای دانش رسانه ای مردم منطقه موجب توسعه و رشد منطقه در آینده خواهد شد.

به گزارش ایسنا، با حضور استاندار منطقه سمنان که برای ترویج و توسعه کتاب و کتابخوانی در منطقه تلاش زیادی کرده است، کودکان و نوجوانان کتابخوان و فعال در حوزه کتاب و کتابخوانی حضور داشتند. مورد تجلیل قرار گرفتند.

پیام را شروع کنید