سفیر انگلیس در سازمان ملل: اتحادیه در آستانه فاجعه انسانی قرار داردسفیر انگلیس در سازمان ملل در یکی از نشست‌های فوق‌العاده شورای امنیت هشدار داد، مردم در آستا.

به گزارش ایسنا، به نقل از دیلیمیل، همزمان با ادامه حمله نظامی روسیه به مردم، باربارا وودوارد، سفیر انگلیس در سازمان ملل یکی از دیپلمات هایی بود که در سازمان ملل، کرملین را به انجام “حملات کورکورانه علیه مردان، زنان و کودکان” و همچنین قوانین بشردوستانه بین‌المللی کرد.

وی گفت: در نتیجه تصمیم ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برای انجام یک حمله تمام عیار به مردم، در حال حاضر این کشور با ۴۴ میلیون جمعیت در آستانه فاجعه انسانی قرار دارد.

وودوارد افزودن: موشک‌ها بر سر شهر خارکیف فرود آمده‌اند، بمب‌های مناطق خوشه‌ای مسکونی را هدف گرفته‌اند. عدم وجود مواد غذایی در تامین‌های غذایی باعث می‌شود که مواد غذایی در کرمک داده شوند.

سفیر انگلیس در سازمان ملل در ادامه گفت: بمباران بی‌محابی یک انبار نفتی در واسیلکیف باعث پخش بخار می‌شود. شونت در کی‌یف را مجبور کرد تا زیر زمین پناه مردم را بپذیرد و هزاران نفر از افراد مسن و تن را بپذیرد.

وودوارد در این شورای امنیت گفت: در نتیجه حمله روسیه به چندین صدها غیرنظامی کشته شد و هفت میلیون تن آواره شد و این آمار به سرعت رو به افزایش است.

سرگئی کیسلیتسیا، نماینده حاضر در سازمان ملل در این نشست گفت: کیف در حال حاضر در تیررس روسیه دارد و ۳۵۲ تن از جمله ۱۶ کودک تا روز دوشنبه در این درگیریها کشته شده اند.

وی‌های روسیه به بیمارستان‌ها و آمبولانس‌ها با هدف کشتن غیرنظامیان حمله کردند و گفت: اینها جنایات جنگی هستند.

اما واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل گفت: نیروهای مسلح روسیه قصد اشغال اوکرای را دارند

دادستان کل دادگاه جرائم بین الملل گفت: قصد دارم هر چه سریعتر تحقیقاتی را درباره احتمال وقوع جنا.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور جمهوری زلنسکی نیز روز دوشنبه در یک سخنرانی شبانه اظهارات کیسلیتسیا را منعکس کرد و گفت: تعداد روسی ظرف پنج روز ۵۶ حمله موشکی انجام داده و ۱۱۳ موشک موشک به طرف منطقه شلیک کرده اند. نیروهای روسیه امروز با جنگنده های خود شهر خارکیف را بمباران کردند و این یک جنایت جنگی است. ارکیف یک شهر صلح‌طلب است و هیچ تاسیسات نظامی ندارد.

انتهای پیام