سفر رئیس جمهور به نیویورک فرصتی برای تقویت روابط شرکای تجاری ایران استیک کارشناس مسائل بین الملل گفت: با سفر رئیس جمهور به نیویورک این فرصت برای تقویت ارتباط با کشورهای دیگر که مقصد ارتباطات و تجارت ما هستند مانند آفریقا، آمریکای لاتین و شرق آسیا فراهم می شود.

عماد آبشناس که در گفت وگو با ایسنا، در ارزیابی خود از سفر رئیس جمهور به نیویورک و موفقیتی که این سفر برای کشور به همراه داشت، اظهار کرد: شایان ذکر است که خیلی ها روی روابط بین الملل دولت سیزدهم و دولت ایران شرط بندی کردند. رئیس جمهور. خودش اما عملکرد یک سال اخیر ثابت کرده که در عرصه سیاست بین الملل بسیار فعال است و فعال ترین بخش دولت در عرصه روابط بین الملل است.

وی خاطرنشان کرد: دولت توانست ایران را به معاهده شانگهای اضافه کند و امروز رابطه ایران با کشورهای شرق، روسیه، چین، هند و آسیای میانه به ثبات رسیده است، هر چند که یکی از روابط راهبردی بوده است. مشکلات قبل داشتیم که بسیاری از این کشورها نسبت به نوع همکاری راهبردی با ایران تردید داشتند و جهت رفتار ایران را نمی دانستند. دلیل اصلی این بود که ما گروهی داشتیم که علاقه شان این بود که با غرب ارتباط برقرار کنند.

این کارشناس مسلط به امور بین الملل همچنین گفت: امروز این سایت به ما اهدا شده است تا ارتباط خود را با کشورهای دیگر که مقصد ارتباطات و تجارت ما هستند مانند آفریقا، آمریکای لاتین و شرق آسیا تقویت کنیم. در سفر رئیس جمهور به نیویورک، فرصت رایزنی با مجمع عمومی سازمان ملل برای تقویت روابط ایران با سایر کشورها فراهم شده است.

یک متخصص آب ادامه داد: با توجه به تجربه دولت سیزدهم در یک سال گذشته می توان انتظار داشت که دولت در این امور موفق باشد. باید در نظر داشته باشیم که ایران بیش از ۱۰ سال است که در تلاش برای ورود به شانگهای بوده است، اما بحث واقعی ورود ایران به این توافق زمانی اتفاق افتاد که آقای … رئیسی توانست در جلسات کشورهای عضو این گروه شرکت کند. و هماهنگی و مشاوره لازم را انجام دهند

وی با تحلیل اینکه حضور رئیس جمهور در هفتاد و هفتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در راستای تلاش برای تامین نظم بین المللی و گذر از رویکرد اقتصادی بیشتر است، گفت: مشکلات جامعه جهانی است. از زمان فروپاشی شوروی آمریکا بود، می خواست حکومت اقتصادی و استعماری خود را بر کشورهای دیگر تحمیل کند، امروز می بینیم که آمریکا قوانین و مقررات خود را بر کشورهای دیگر تحمیل می کند و تحریم های بسیاری را بدون توجه به قوانین بین المللی اعمال می کند. .

این کارشناس مسائل بین الملل گفت: آمریکا در صدد مخالفت با اقتصاد جهانی است، زیرا چنین اقتصادی را پذیرفته است، حتی کشورهایی که با آمریکا روابط استراتژیک دارند مانند اروپا، امروز با این چالش مواجه هستند که آمریکا بالاتر از خودش است. علایق. درخواست کنید. ایالات متحده می خواهد به این کشورها سلاح بدهد تا شرکت های تولید سلاح خود را کنترل کنند. همچنین، ایالات متحده فکر می کند که یک اقتصاد مستقل است و می تواند هر کاری که بخواهد انجام دهد.

آبشناس تاکید کرد: امروز باید دولت های بیشتری اجرا شود و کشورها بتوانند در تجارت بین المللی فعالانه فعالیت کنند و تنها به دلار آمریکا متکی نباشند، بازارهای تجاری به روی همه کشورها باز شود تا آمریکا تحریم نکند. کشورهای دیگر.

وی در پایان گفت: باید به این نکته اشاره کرد که طبق قواعد بین المللی فقط شورای امنیت می تواند کشورها را تحریم کند و ایران بعد از سال ۲۰۱۵ که از سوی آمریکا اعمال می شود جزو تحریم های شورای امنیت نیست. تحریم های آن اکنون زمان آن است که کشورهای جهان به این فکر کنند که آیا برای جلوگیری از استعمار جدید همکاری کنند یا خیر؟ دیگر فرصتی پیش روی آنها نیست، همکاری کشورها برای کل جامعه جهانی و بشریت مفید است.

در انتهای پیام