سرپرست جدید انتقال خون خراسان رضوی معارفه شدایسنا/ خراسان رضوی دکتر محمدرضا مجدی به سرپرست جدید سازمان انتقال خون خراسان رضوی معارفه شد.

دکتر بشیر حاجیبیگی، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان انتقال خون کشور، امروز در مراسم تکریم عبدالله سبحانی کوهسرخی، سرپرست سابق انتقال خون خراسان رضوی و معارفه سرپرست جدید که در سالن همایش های مرکز بهداشت استان برگزار می شود، با اشاره به پیش بینی سازمان بهداشت جهانی. در دوران همه گیری بیان کرد: میزان تولید خون و فراورده های خونی باید بین ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش می یابد که در سال ۱۳۹۹ میزان تولیدات سازمان انتقال خون ایران تنها ۹ درصد کاهش را تجربه کرد که این خود یک موفقیت بزرگ می شود.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان انال خون ککور افزود: ایران اسلامی فسلمان ککور انجمن بین‌المللی بین‌المللی نادر با ۲۳ عضو جهانی است. همچنین کشور عزیزمان دارای رتبه اول اهدای خون در منطقه است. ما از سال ۲۰۱۳ همکار سازمان بهداشت جهانی در امر آموزش بوده است و در پالایش قراردادی پلاسما نیز شیز است.

وی بامر یکی از این است که میزان اهداکنندگان مستعد از شاخص های مهم سازمان انتقال خون ایران است، ارزیابیان کرد: متوسط ​​این شاخص در کشور ۵۵.۱ درصد از اهداکنندگان است. راسان رضوی از متوسط ​​​​کشوری در این زمینه جلوتر بوده و دارای ۵۶ درصد اهداکننده مستمر خون است. ۴.۴ درصد از اهداکنندگان این استان را خانم‌ها تشکیل می‌دهند که این شاخص را به خراسان رضوی از متوس می‌دهند

به گزارش روابط عمومی انتقال خون استان در ادامه عبدالله سبحانی کوهسرخی، سرپرست سابق سازمان انتقال خون خراسان رضوی بودجه و نیروی انسانی را دو معضل چندین ساله انتقال خون خراسان رضوی بیان کرد.

در انتها دکتر محمدرضا مجدی، سرپرست جدید سازمان انتقال خون خراسان، با تاکید بر اهمیت و موقعیت کار والای انتقال خون رضویان کرد: باید به سمتی برویم که مدیران و مراقب این سازمان های دغدغه ای جز انجام وظایف تخصصی و بسیار مهم خود نباشند.

سرپرست سازمان انتقال خون استان اضافه کرد: از ۲۵ اسفند سال گذشته لغایت ۱۵ فروردین ماه امسال ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ عمل جراحی فقط برای زائرین انجام شده است که هیچ استانی در کشور این شرایط را ندارد و فعالیت های خاص این استان باید به نحوی مورد توجه قرار گیرد. محفوظ بماند.

انتهای پیام