سرور چیست؟ – ایسنا


سرور و امکاناتی که سرور اختصاصی در اختیار کاربر قرار می دهد به صورت کلی به سخت افزار یا ماشین گفه

به گزارش ایسنا بنابر اعلام مانا سرور، مثلا وب سرور، ایمیل سرور، دبتابیس، DNS، … پراکسی سرور و یا یک سیستم عامل مجازی ساز مانند VMware ESXi, KVM, Hyper-V و … که هر کدام با یک آیه ی در شناسایی می شود. بر اساس وضعیت تعیین سرور آی پی آن سرور نیز تغییر کرده و متعلق به همان کشور است.

کنترل سرور چیست؟

انفیگ و سرور سرور بسته به نیاز و کاربرد آن انجام می شود. برای مثال در صورتی که یک سرور مانیتورینگ مورد نیاز ما باشد از فناوری هایی مانند Prometheus, Grafana, یا Zabbix alert manager, PRTG و … استفاده می کنیم که پیش از نیاز سخت افزاری آنها با توجه به تعداد سنسورها و سرورهای هدفقل ۲ حافظه رم و ۳۰ فضای فضای ذخیره سازی است. یا فرض کنیم یک وب سرور نیاز داریم که ۵۰۰ وب سایت را میزبانی کند. طبیعتا سرور منابع بیشتری نیاز دارد که البته اگر از وب سرورهایی مانند Nginx، LiteSpeed ​​استفاده کنیم مصرف بهینه را روی رم و CPU داشته باشیم و منابع سخت افزاری کمتری به وب سروری مانند Apache درگیر می شود. انواع نرم افزارها و سرویس های به کارگیری در سرور، در مدیر منابع سخت افزاری بسیار مهم است. در خدمات مدیریت سرور و راه اندازی سرور اختصاصی، نوع کاربرد کاربر، تعیین کننده و حتی آن در نتیجه می توان گفت که بهترین ساز مجازی و تقسیم منابع از یک سو و بهینه سازی های نرم افزاری و انتخاب بهترین سناریوی در پیاده سازی از سوی دیگر همگی در انتخاب سرور و سخت افزار سخت افزاری هستند.

انواع کاربرد سرور اختصاصی و انواع سرور:

محبوب ترین برند سرور در دنیا سرور HP که آخرین نسل سرور این کمپانی عظیم نسل ۱۰ یا همان G۱۰ می ب. با این حال سرورهای G9, G8, G7 در کل دنیا بسیار محبوب هستند و در محیط های Production مورد استفاده قرار می گیرند. در ماناسرور انواع سرورهای اختصاصی HP در نسل های مختلف و انواع Xeon E5 CPU در ورژن و ۱ و ۲ ۳ ارائه می شوند و می توانید هر میزان میزان رم مورد نظر خود را سفارش دهید.

مدیریت انواع سرورهای لینوکسی و ویندوزی به صورت جامع نیز ارائه می شود.

تفاوت سرور های HP نسل ۱۰ و ۹ و ۸

  • سرور های HP نسل ۸ پردازنده های Intel Xeon E5 نسل ۱ و ۲ و رم DDR ۳ پشتیبانی می کند.
  • سرور های HP نسل ۹ از پردازنده های Intel Xeon E5 نسل ۳ و ۴ و رم DDR ۴ پشتیبانی می کند.
  • سرورهای HP نسل ۱۰ از پردازنده های جدید Bronze, Silver, Gold, Platinum و رم DDR ۴ پشتیبانی می کند.

برای اینکه یک دیتا بعد از ذخیره سازی به مرحله پردازش برسد، مسیر مشخصی را از Disk تا CPU طی می کند. هر چه این مسیر پرسرعت تر باشد، توان سرور بیشتر است. Random Access Memory یک بازی بسیار مهم در Ram (حافظه دسترسی تصادفی) است و همچنین یک راه عالی برای شروع است. از آن جا که مدت حضور داده ها در رم کوتاه بوده و باید به صف پردازش در CPU منتقل شود، سرعت انتقال ی. در DDR یک نرخ داده دو رقمی وجود دارد که می توان آن را به همان روش SDR و در SDR که در CPU نیز موجود است استفاده کرد. با این کار سرعت رم ها دو برابر شد و انتظار می رود در نوع QDR ها (Quad Data Rate) در هر کلاک پالس د.

اما دسته بندی رم به اینکه ختم نمی شود و رم های DDR هم انواع دارند که تفاوت این نسل ها نیز د.

سرور چیست؟

داده ها بعد از عبور از Ram به لایه های کش CPU رسیده و از آنجا از لایه ۳ به ۲ و از آن به لایه ۱ برای. با این مفهوما در می یابید که انتخاب هر کدام از سرور چقدر در سرعت تاثیر گذار است.

سرور چیست؟

از طرف دیگر سرور ها بر حسب نوع Storage به دو دسته مهم تقسیم می شوند:

  • سرورهای LFF (Large Form Factor)
  • SFF (Small Form Factor)

مواردی که از اسم آنها پیداست سرورهای از LFF Storage های با سایز بزرگ یعنی ۳.۵ اینچی و سرورهای از SFF Storage های با سایز کوچک یعنی ۲.۵ اینچی شامل HDD، SSD پشتیبانی می کنند. همچنین تمامی این سرورها امکان پشتیبانی از NVMe را با اعمال تغییر در رایزر و استفاده از کارت ه. البته مد نظر داشته باشید که امکان Boot قابل بوت کردن NVMe در سرورهای HP وجود ندارد و حداقل به یک Storage استاندارد در.

سرور چیست؟

معمولا از سرورهای LFF برای داشتن فضای Storage HDD با فضای بالا (مثلا سرور بکاپ) استفاده می شود و سرور های S تمامی این سرورها از Raid پشتیبانی می کنند و با استفاده از Raid Controller سخت افزاری در سرورهای HP امکان ایجاد د.

ماناسرور با توجه به توانمندی فنی تیم مجرب و تامین کننده نرم افزار جامع تمام نیاز مشترکین را پوشش می دهد و به جرات می توان گفت یکی از معدود شرکت های ارائه دهنده خدمات مدیریت سرور به صورت تخصصی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره خرید سرور با ابزار ماناسرور در تماس باشید.

ماناسرور حامی توسعه تجارت آنلاین شما

۰۲۱-۸۸۵۰۰۰۲۴☎️

manaserver.ir🌐

انتهای رپرتاژ آگهی

سریعترین رژیم لاغری