سایت ۱۷ شهری گمرک مستقر در منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی افتتاح شدایسنا / خراسان جنوبی سایت ۱۷ زمینی گمرک مستقر در منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی با حضور مدیرکل دفتر نظارت بر ترانسی

رضا راستی، مدیر کل دفتر نظارت بر ترنزیت جمهوری اسلامی ایران، امروز پنج شنبه ۲۸ بهمن در این افتتاحیه گفت: امسال در کشور ده میلیون تن ترانزیت انجام شد که ۷۵ درصد رشد را نشان می دهد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: مرزهای مرزی از فعالترین مرزهای کشور است که در رایزنی های انجام شده، اقلام ترانسیتی را از ماهیرود افزایش دادیم تا بتوانیم از ظرفیت استان استفاده کنیم.

وی گفت: این نوید را به خراسان جنوبی می‌دهیم که هیچ محدودیت ترانزیتی در مرز ماهیرود نخواهیم دارد.

مدیرکل گمرک خراسان جنوبی هم گفت: سایت ۱۷ منطقه گمرک استان با زیربنای پنج هزار و ۲۴۰ متر مربع دار

حسن رحیمی زاده افزود: ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این پروژه هزینه شده است و زمینه شرکت های خصوصی هم با افتتاح این سایت فراهم می شود.

به گفته وی این سایت می‌تواند نقش چشمگیری در افزایش گمرکات خراسان جنوبی داشته باشد.

سرپرست مدیران بیرجند هم گفت: ما معتقدیم خراسان جنوبی یکی از محورهای توسعه تجارت در شرق کشور است و ظرفیت های زیادی دارد که گمرک هم به عنوان بازوی قوی در حوزه تجارت اگر نقش خود را بهخوبی ایفا کند می تواند به رونق اقتصاد و کمک کند.

علی فاضلی‌فرد افزود: یکی از موقعیت‌های خراسان جنوبی همجواری با کشور افغانستان و دیگری قرار گرفتن.

وی گفت: امید است با توجه به صورت گرفته توسط منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی و زیرساخت های ارائه شده شاهد آینده خوب و درخشانی برای استان باشیم.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری