ساماندهی و تعدد محور نهاوند به گیان از مطالب چندین ساله مردم استایسنا / همدان نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: ساماندهی و تعریض عامل حادثه خیز نهاوند به گیان از م نهاوند.

علیرضا شهبازی در گفتوگو با ایسنا اظهار کرد: جاده نهاوند به دلیل وجود سراب و تپه تاریخی و تردد زیاد گردشگران از حوادث حادثه گی شهرستان نهاوند است که تصادف سالانه شاهد حوادث رانندگی و تلفات جاده ای قابل توجه در این محور است.

وی افزود: بازسازی و بهسازی این محور از مطالب چندین ساله مردم شهرستان است به همین جهت جهت تسریع در ساماندهی و تعریف محورهای نهاوند به گیان با رعایت حفظ کار اصولی باید در دستور کار قرار گیرد.

شهبازی تصریح کرد: عملیات بهسازی محور نهاوند-گیان به طول ۱۷ کیلومتر از بهمن ماه ۱۳۹۷ آغاز شد و با توجه به عملیات اجرایی این پروژه در ابتدای سال ۹۸ و کار بیش از یک میلیارد تومان در این اجتماع هیچ پرداختی حتی یک ریال انجام شد. به پیمانکار صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: در دو سال گذشته هیچ اعتباری به پیمانکار داده نشده است که امیدواریم با توجه به پیگیری ها و اعتبارات جذب شده برای این پروژه، مسیر سه راهی زرامین به گیان تا کرک سفلی به طول حدود پنج کیلومتر با رفع مشکل معارضین به زودی آغاز می شود. شود.

عضو کمیسیون و بودجه مجلس در ادامه با اشاره به جاده دهفولراه به نهاوند، تاکید کرد: اجازه نمیدهیم اعتبار آسفالت مسیر دهفول راه به نهاوند را به عنوان یک جاده گردشگری در محل دیگری هزینه شود زیرا این هنر نیست و اعتبارات را از مرکز میکنیم. ولی اجازه نمی‌دهد اعتبارات جاده دهفول‌راه در محل دیگری هزینه شود.

شهبازی هم‌چنین از امکانات لازم برای بازسازی و بهسازی جاده‌های روستایی شهرستان در دیدار با معو.

او یادآوری کرد: اخیراً در دیداری که با امانی وزیر و رئیس سازمان راهداری وحمل و حمل و نقل جاده ای کشور باید دارای اعتبار لازم برای تجهیز و نوسازی ماشینآلات راهداری و بازسازی جاده های فرعی و روستایی نهاوند مورد توجه قرار گیرد.

شهبازی بازدیدان کرد: در این دیدار تعمیر و تجهیز ماشینآلات با اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریال، بازسازی و ارتقاء راه نهاوند به گیان با اعتبار ۱۰۰ ریالی، بازسازی و ارتقاء مرکز دهفول به برزول با اعتبار ۱۰۰ ریال ریالی و بهسازی و آسفالت راه های روستاهای شهرستان با اعتبار. اعتبار ۲۱۰ میلیارد ریال مورد استفاده و پیگیری قرار گرفت.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری