زندگی با دیابت – عوامل خطر ابتلا به دیابت

افرادی که در معرض خطر بالای دیابت هستند باید آزمایشات مکرر برای علائم دیابت انجام دهند. این افراد باید عوامل خطر مرتبط با بیماری دیابت را درک کنند. این عوامل شامل ناتوانی بدن در تنظیم اسیدیته در سطح قند خون و تنظیم هورمون انسولین و گلوکز است. رژیم غذایی سرشار از چربی که سطح بد کلسترول را بالا می برد، همراه با ورزش کم یا بدون ورزش، این افراد را در معرض خطر بالای دیابت قرار می دهد.

دیابت به عنوان یک عامل خطر بالا برای بیماری هایی مانند بیماری قلبی در نظر گرفته شده است، که یک بیماری عروق کرونر است که باعث تنگ شدن رگ های خونی می شود که اکسیژن و خون را به قلب می رساند. بیماری قلبی به عنوان عامل شماره یک مرگ و میر در ایالات متحده شناخته شده است. سکته مغزی نیز در افرادی که بیماری قلبی دارند شایع است. بیماری قلبی نیز می تواند یک بیماری ژنتیکی باشد. دیابت با بیماری قلبی و بیماری قلبی با سایر مشکلات سلامتی مانند کلسترول بالا و فشار خون بالا مرتبط است.

دیابت می تواند به یک رگ برای این شرایط مختلف تبدیل شود. سطح کلسترول خوب (HDL) و سطح کلسترول بد (LDL) در بدن وجود دارد. سطوح بالای کلسترول بد باعث می شود که کلسترول در خون جمع شده و به طرفین سرخرگ ها بچسبد. این پلاک یک ماده چربی مانند است که بیماری قلبی را تقلید می کند، زیرا عروق را باریک می کند و حتی می تواند آنها را مسدود کند. سطوح بالای کلسترول فرد را در معرض خطر بالای فشار خون بالا قرار می دهد. دیابت با عوامل پرخطر فشار خون بالا مرتبط است.

فشار خون بالا که با دیابت و سطح کلسترول بالا مرتبط است، به عنوان قاتل خاموش شناخته می شود. عوارض فشار خون که مستقیماً با فشار خون در شریان‌ها جریان دارد، زمانی افزایش می‌یابد که دیواره‌های سرخرگ‌ها به دلیل سطوح بالای کلسترول مسدود یا باریک شوند. اساساً این باعث افزایش فشار خون می شود و سپس گفته می شود که یک فرد فشار خون بالا دارد. فشار خون بالا یکی دیگر از علائم بیماری قلبی است و همچنین می تواند منجر به حملات قلبی و سکته شود.

دیابت نه تنها افراد را مستعد ابتلا به بیماری های پرخطر می کند، بلکه عوامل خطر محیطی مستقیماً با شرایط دیابت مرتبط است. طبق مطالعه استنفورد، عوامل محیطی، مانند مواد شیمیایی موجود در خاک و آب اطراف یک فرد، خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهد. سه عنصر محیطی به‌طور مستقیم با افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع II مرتبط بودند. دو عنصر شناسایی‌شده آفت‌کش‌هایی بودند که حاوی هپتاکلر اپوکسید و PCBS بودند. با کمال تعجب، سومین عنصر، نوع خاصی از ویتامین E است که تصور می‌شود فاکتور آنتی اکسیدانی برای کمک به بیماری‌های دیابتی دارد. سرنخ ممکن است در سمیت بالقوه انباشته شدن این ویتامین باشد که به طور طبیعی به مقدار زیاد در بافت ها و خون بدن یافت می شود.

عوامل خطرزای محیطی در دیابت نوع دوم بیشتر از دیابت نوع یک مستعد هستند. سبک زندگی کم تحرک، دریافت کالری زیاد، ورزش بسیار کم و سابقه خانوادگی دیابت، همراه با قرار گرفتن در معرض عوامل محیطی خاص، از عوامل پرخطر برای افراد برای ابتلا به بیماری های دیابتی محسوب می شوند.

سریعترین رژیم لاغری