زنجان مشتاق برای پیشبرد نیروگاه‌های تجدیدپذیر استایسنا/زنجان استاندار زنجان گفت: استان زنجان برای پیشبرد نیروگاه‌های تجدیدپذیر مشتاق است.

محسن افشارچی عصر امروز (۲۲ اردیبهشت‌ماه) در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر در استان زنجان، با اشاره به مزیت‌های انرژی پاک، اظهار کرد: دنیا از تولید متمرکز انرژی فاصله گرفته و به سمت انرژی‌های پاک می‌رود.

وی افزود: استان زنجان باید به صورت خاص در این زمینه فعالیت کند که با توجه به شعار سال باید نگاه ویژه‌ای به انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر داشت که در همین راستا تفاهم‌نامه‌هایی که در این زمینه منعقد می‌شود، جدی گرفته خواهد شد.

افشارچی با بیان اینکه زنجان این ظرفیت این را دارد که قطب انرژی‌های پاک شود، تصریح کرد: استان زنجان برای پیشبرد نیروگاه‌های تجدیدپذیر مشتاق است.

نماینده عالی دولت در استان زنجان با اشاره به اینکه کشور برای ایجاد ۴۰۰۰ مگاوات نیروگاه انرژی خورشیدی برنامه دارد، عنوان کرد: طبق تفاهم‌نامه امضا شده، بخشی از این تولید انرژی نیز به عهده استان زنجان است.

افشارچی تاکید کرد: شرکت برق منطقه‌ای و توزیع نیروی برق باید در این زمینه انرژی مضاعفی بگذراند تا با تولید انرژی توزیع یافته، باری از دوش دولت برداشته شود.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه باید از تکنولوژی انرژی‌های پاک پشتیبانی شود، خاطرنشان کرد: در بخش خصوصی نیز در برخی مواقع خودمان سراغ بخش خصوصی رفته و در این حوزه از آن‌ها حمایت خواهیم کرد تا شروع به ساخت نیروگاه‌های انرژی پاک کنند.

انتهای پیام