زاز عملیات ویژه نظامی روسیه در دونباس / پوتین: روسیه مدرن، قوی‌ترین قدرت جهان استرئیس جمهوری روسیه ، امروز (پنجشنبه) از آغاز عملیات نظامی ویژه در دونباس خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه گفت: شرایط ما را جمهوری های مردمی [خودخوانده] دونباس از روسیه کمک خواستند. بر این اساس، طبق ماده ۵۱ بخش ۷ سازمان ملل متحد، با تصویب شورای نظامی فدراسیون روسیه و در طرفداری و توافقنامه های کمک با جمهوری های دونتسک و لوهانسک، که توسط مجلس فدرال روسیه تصویب شده، من تصمیم گرفته ایم که یک عملیات ویژه انجام شود. دهم

وتینهای همچنین مدعی، تلاش‌های روسیه برای توافق با ناتو در خصوص عدم گسترش این اتحاد در شرقوپ.

این جمهوری روسیه ادامه داد: با توجه به نگرانی‌ها از سوی دیگر، روسیه نمی‌تواند احساس کند

پوتین پس از اعلام آغاز عملیات ویژه نظامی در منطقه دونباس، افزود: هر کس سعی کند در روند فعالیت های روسیه مداخله، و از آن، تهدیدی علیه روسیه و مردم آن به حساب بیاید، باید بداند که روسیه فورا پاسخ خواهد داد … روسیه مدرن و پساشوروی،‌ترین قدرت جهان بوده و کس نباید شک داشته باشد که هیچ قویان دخی دو داشته باشد.

او با این در انتها، مجددا ادعای خود مبنی بر اینکه روسیه قصد حمله و تصرف کشور را ندارد.

جمهوری روسیه مدعی شد که عملیات نظامی کشورش در کشور را انجام دهد، نه برای تصرف این کشور، بلکه برای کمک به غیرظامیان است و مسئولیت رئیس منطقه را با دولت اطلاعات دانست.

او همچنین در ادامه گفت: مداخله نظامی از سوی دیگر کشورها، “به عواقبی بی‌سابقه” نتیجه خواه

پیشتر وزیر امور خارجه آمریکا گفته بود، کاخ سفید معتقد است روسیه ممکن است در ساعت آینده حمله‌ای باشد. نتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا گفت: روسیه نیروهایش را در سراسر مرزهای مشترک بآ از شمال، از جنوب و از شرق، همه شرایط برای حمله اساسی روسیه علیه مردم به نظر می‌رسد.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری