«ر «فرهنگ و هنر» در بافت تاریخی شیراز راه‌اندازی می‌شودایسنا / فارس معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از راهاندازی گذر “فرهنگ و هنر” در بافت تاریخی محله سنگ سیاه شیراز با همکاری اهالی فرهنگ، ادب و هنر این کلانشهر و شهرداری خبر داد.

امیدبخش عصر پنجشنبه ۵ اسفندماه با اشاره به انجام بازدید از محله سنگ سیاه شیراز گفت: به زودی گذر “فرهنگ و هنر” در بافت تاریخی این محله با همکاری شهرداری و همت اهالی فرهنگ، ادب و فعالیت های هنری خود را آغاز خواهند کرد.

او با بیان اینکه گذر یاد شده به خیابان، میدان و بازاری گفته می‌شود که در آن مجموعه‌هایی از کسب و کارهای فرهنگی و هنری می‌کنند، گفت: فضای بیرونی آن پیاده‌راهی برای عرضه هنر خیابانی، هنرهای آیینی و دینی برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری است. و محل ترد و گذران اوقات فراغت مردم و مردم می شوند.

امیدبخش افزود: گذر «فرهنگ و هنر» به عنوان یکی از پروژه‌هایی است که برای حمایت از کسب و کارهای فرهنگی هنری توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال شکل گرفتن است و استان فارس نیز در این مسیر، مراحل نهایی گشایش این فعالیت را دارد. یشرو دارد.

اجرا شد: راهاندازی گذر “فرهنگ و هنر” با حمایت شهرداری در حال شکل گیری و انجام مراحل نهایی است و شهرهایی که پیشینه تاریخی، فرهنگی و شاخص های مورد توجهی دارند در یکی از محله های تاریخی شهر، گذر یاد شده شکل می گیرد تا محفلی. برای رونق، گسترش، ارائه و تولید آثار اهالی فرهنگ، ادب و هنر باشد که در این مسیر جستجو شود هر چه سریعتر طرح مورد اشاره عملیاتی و تبدیل به محلی برای رفت و آمد اهالی فرهنگ و هنر شود.

امیدبخش اضافه کرد: بر اساس جلسات و بازدیدهای مختلف که به صورت میدانی از جانب وزارت فرهنگ و ارشاد شکل گرفت، محله سنگ سیاه به عنوان گذر “فرهنگ و هنر” نامگذاری شد که در این مکان تاریخی کارگاه های بسیاری در گستره فعالیت های فرهنگی هنری و صنایع دستی. دستی فعال هستند.

معاونت فرهنگی ارشاد اسلامی فارس گفت: در حمایت از مؤسسه توسعه کمک به فرهنگ و هنر که از مؤسسات تابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، پرونده های ۲۳ نفر واجدین شرایط و فعالان این عرصه ارسال شده و چندین شرایط لازم برای اخذ مجوزهای کم بهره کاندازی کسب و کارهای فرهنگی هنری را کسب کردند که به زودی مبالغ لازم به آن‌ها پرداخت خواهد شد.

او با بیان اینکه شهرداری شیراز تفاهم نامه را سال گذشته با اداره کل فرهنگ و ارشاد کرده است و تعمیراتی را برای ارائه زیرساخت های استان فارس انجام داده و بخش اعظمی از وظایف اسلامی را انجام می دهد، گفت: گذر «فرهنگ و هنر» با هدف حمایت از هنرها و دستیابی به اقتصاد فرهنگی پویا، پایدار و آرمانی بنیان خواهد شد.

امیدبخش اظهار کرد: این امکان در برخی از مراکز استان ها و شیراز راه اندازی شده تا با هماهنگی و تمرکز بر منابع و تخصیص کافی جهت دستیابی و بهبود بخش های فرهنگی و اقتصادی با همافزایی و مشارکت، به کانون اقتصادی خلاق، پویا و الهام بخش و متعلق به. همه اقتصاد ایجاد می شود تا دسترسی عمومی و فرهنگی سالم را با نشاط جمعی پیوند زند.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری