ریشه جینسینگ (人参) حقایق تغذیه ای ، خواص دارویی و مزایای سلامتی

دسته‌بندی نشده


انتخاب و ذخیره سازی

ریزومهای سبز و تازه فقط در زمان برداشت می توانند در نزدیکی پرورش دهندگان موجود باشند. در بازارهای خارج از کشور ، ریشه های خشک در بسته ها و پودرهای خلاء در تمام طول سال یافت می شود. جینسنگ سفید (Bái cān- 白 参) با خشک کردن ریشه های تازه برداشت شده در زیر نور خورشید و جینسنگ قرمز (هنگ مرغ یا جینسنگ قرمز کره ای) پس از برداشت و در آفتاب خشک می شود.

در سوپر مارکت ها ، داروخانه ها و فروشگاه های تخصصی طب سنتی چینی (TCM) می توانید انواع مختلفی از محصولات جینسنگ مانند چای ، عسل ، نوشیدنی ها ، آب نبات ، ژله و … را پیدا کنید. قبل از استفاده از این محصولات ، مقدار کل جینسنوزیدها را در محصولات بخوانید.

ریشه جینسنگ خشک شده در خانه را می توان برای چند ماه ذخیره کرد ، در یک ظرف خشک نگهداری کرد ، در مکانی خنک و دور از نور خورشید و رطوبت نگهداری کرد. پودر آن را می توانید چند ماه در یخچال نگهداری کنید.

روش تهیه و سرو

جینسنگ فرآوری شده به ندرت نیاز به تمیز کردن دارد. یک تکه کوچک ریشه (بیش از 3 گرم وزن خشک در یک زمان) بریده و حدود 2 دقیقه در یک لیوان آب داغ خیس کرده و بنوشید.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

 • ریشه های تازه در آب گرم خیس شده و با عسل و گیاهان مخلوط می شوند که از آنها به عنوان چای طراوت استفاده می شود.

 • در کره ، از ریشه گیاهان در تهیه دستور العمل معروف تابستانی استفاده می شود سامگی تنگ (سوپ جینسنگ-مرغ). معمولا با کیمچی و شراب جینسینگ (insamju) سرو می شود.

 • استخراج ریشه در تهیه نوشیدنی ها ، آب نبات ، آدامس ، تنقلات تند ، آب نبات و موارد دیگر در صنایع غذایی جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است.

حقایقی در مورد جینسنگ

 • جینسینگ و محصولات آن عمدتا بر عملکرد متابولیک بدن انسان مانند هضم ، گردش خون و سیستم عصبی مرکزی تأثیر می گذارد.

 • به جینسینگ باید به عنوان یک تونیک سازگار و ترمیم کننده نگاه کرد. این دارو جایگزین داروهای درمانی معمولی برای بیماریهای خاص نمی شود.

 • ترکیبات موجود در ریشه جینسینگ شباهت ساختاری و عملکردی با استروئیدهای طبیعی دارند. آنها بر محور هیپوتالاموس-هیپوفیز-آدرنال و سیستم ایمنی تأثیر می گذارند ، که می تواند منجر به بسیاری از اقدامات شناخته شده آن شود.

 • هیچ مطالعه مستندی برای اثبات ادعای او به عنوان یک داروی جنسی وجود ندارد.

 • ریزوم حاوی ویتامین ها و مواد معدنی است. با این حال ، در دوز مصرفی ، ریشه گیاه به سختی نیاز روزانه به ویتامین ها و مواد معدنی را پوشش می دهد و بنابراین تأثیر قابل توجهی بر سلامتی ندارد.

مشخصات ایمنی

 • جینسینگ که در دوزهای کنترل شده برای مدت کوتاهی مصرف می شود ، تأثیر مثبتی دارد. مسمومیت با گلیکوزیدها با استفاده طولانی مدت در مقادیر زیاد رخ می دهد. برخی از علائم شایع مصرف بیش از حد شامل فشار خون بالا ، کم خوابی (بی خوابی) ، اضطراب ، روان رنجوری و موارد دیگر است.

 • همچنین مشخص شده است که سمیت داروی ضد انعقاد وارفارین را تقویت می کند ، که منجر به خونریزی شدید می شود. این باعث کاهش قند خون در بیمارانی می شود که از داروهای هیپوگلیسمی و انسولین استفاده می کنند.

 • معمولاً به زنان باردار توصیه می شود از این کار اجتناب کنند. (امتناع پزشکی).

-برگشت به گیاهان از جانب جینسینگبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از همه انواع گیاهی با تمام توضیحات حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

-برگشت به صفحه اصلی.

سایر منابع:

 1. ترکیبات فنلی و خواص آنتی اکسیدانی. (پیوندها در یک پنجره جدید pdf باز می شوند)

 2. تحقیق و پردازش-suntenglobal.com.

 3. بررسی طب جایگزین-مونوگراف.

 4. بررسی آفردودیزیک های گیاهی اثبات شده علمی.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *