رژیم کلسترول – چگونه کلسترول خود را با رژیم کاهش دهیم

افراد زیادی در این دنیا هستند که از کلسترول بالا رنج می برند. اگر درمان نشود، خطرات سلامتی خطرناکی به همراه خواهد داشت. یکی از بهترین راه ها برای کاهش کلسترول بالا استفاده از رژیم غذایی کلسترول است. بسیاری از مردم برای کمک از قرص استفاده می کنند، اما اکثر آنها به سادگی علائم را پنهان می کنند. رژیم غذایی پر از غذاهایی که برای سطح کلسترول شما مفید هستند بهترین کار است. خوبی این موضوع این است که پیروی از چنین رژیم غذایی لازم نیست سخت باشد. یکی از بهترین غذاها بلغور جو دوسر یا سبوس جو دوسر است. این به این دلیل است که آنها سرشار از فیبر محلول هستند که برای کاهش سطح جذب کلسترول از طریق دستگاه گوارش شما لازم است.

در مورد غذاهای میان وعده، رژیم غذایی کلسترول نیز وجود دارد که برای کمک به کاهش کلسترول شما معجزه می کند. هر زمان که بین وعده‌های غذایی هوس کردید، باید سعی کنید بادام یا گردو مصرف کنید. دلیل اینکه اینها غذاهای عالی هستند این است که بادام و گردو در واقع حاوی مقدار زیادی اسیدهای چرب غیراشباع هستند که برای حفظ سلامت رگ های خونی عالی هستند. جایگزین کردن این غذاها دفعه بعد که میان وعده می خورید بسیار آسان است.

یکی دیگر از مواد غذایی که برای یک رژیم غذایی سالم با کلسترول مهم است روغن زیتون است. در واقع پیشنهاد می شود برای داشتن قلب سالم روزانه دو قاشق غذاخوری روغن زیتون مصرف کنید. این ماده غذایی سرشار از آنتی اکسیدان است که فواید دیگری نیز برای سلامتی دارد. برای به دست آوردن دو قاشق غذاخوری پیشنهادی می توانید چند کار انجام دهید. ساده ترین کار این است که روغن زیتون را روغن مورد علاقه خود قرار دهید. می توانید از آن به عنوان سس نیز استفاده کنید. سعی کنید نان را در روغن فرو کنید. برای طعم بیشتر، می توانید آن را با سیر و سبزیجات مزه دار کنید.

یکی از دلایل اصلی که استفاده از رژیم غذایی کلسترول برای کاهش سطح کلسترول بسیار مهم است این است که هیچ عارضه جانبی مرتبط با رژیم غذایی سالم وجود ندارد. از طرف دیگر، استفاده از قرص ها و سایر داروها معمولاً چندین عارضه جانبی خطرناک دارد. اگر بتوانید سطوح خود را کاهش دهید بدون اینکه خود را در معرض خطر سایر بیماری ها قرار دهید، انجام این کار منطقی است. غذاهایی وجود دارد که برای موفقیت در رژیم غذایی خود باید از آنها اجتناب کنید و غذای اصلی تخم مرغ است.