رژیم لاغری صورت – رژیم لاغری

دسته‌بندی نشده


رژیم لاغری صورت
رژیم لاغری صورت

چهره انسان همیشه اهمیت زیادی داشته است زیرا با نگاه صورت ، حتی اگر اندام ها نامرئی باشند ، همه می توانند وضعیت کلی بدن شما را تا حدی درک کنند. به عنوان مثال ، اگر صورت ضخیم و گرد دارید ، انتظار می رود بدن شما ضخیم باشد ، یا اگر صورت شما خیلی چاق و چاق است ، همچنین به دلیل وضعیت بدن آن فرد ، اضافه وزن و چاقی دارید یا اگر استخوانی مشاهده می کنید. ممکن است فکر کنید بدن انسان متناسب یا لاغر است ، بنابراین نمی توان اهمیت این قسمت از بدن را نادیده گرفت.

رژیم لاغری صورت

امروزه که معیارهای زیادی برای جذابیت و زیبایی تعریف شده است ، یک چهره لاغر و استخوانی ، فردی زیبا و جذاب است. شاید کم و بیش با این مشکل برخورد کرده باشید.

در این مقاله ، دلایل چاقی صورت و چگونگی رفع آن را با رعایت رژیم های مختلف لاغری بررسی می کنم تا برخی از نگرانی های مربوط به جذابیت و زیبایی شما عزیزان برطرف شود. بنابراین این مقاله را به طور کامل دنبال کنید.

چاقی یا تورم صورت می تواند دلایل زیادی داشته باشد. برای شروع درمان ، باید منبع مشکل را پیدا کنید.

این مشکل می تواند ناشی از عوارض جانبی برخی داروها ، مانند گلوتن ، یکی از این عوامل حساسیت زا باشد که باعث چاقی صورت می شود. یا گاهی اوقات صورت شما به دلیل مشکلات ژنتیکی یا ارثی مانند هورمون قبل از یائسگی ، که اغلب در زنان مسن یافت می شود ، چاق می شود.

گاهی اوقات شما اضافه وزن دارید و صورت شما متناسب با بدن شما ضخیم تر به نظر می رسد ، یا گاهی اوقات اتفاق می افتد که پس از لاغری موضعی در اندام ها به دلیل رژیم های مختلف صورت شما ثابت می ماند یا از بدن خود لاغرتر می شوید. گاهی اوقات به همان نسبت وزن کم می کنید ، اما با چین و چروک ، پوست شل و گونه های شل.

برای برخی از افراد ، به دلیل استخوان بندی صورت ، صورت گرد و چاق به نظر می رسد.

اما در نهایت ، برای غلبه بر این مشکل چه باید کرد؟ ابتدا ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، منبع این عارضه را مشخص کنید ، و اگر خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید ، این منبع را با اطلاع از سابقه پزشک و رژیم غذایی و برنامه دارویی خود و دریافت دستورالعمل های تخصصی لازم ، پیدا کنید. در اینجا چند روش موثر برای کاهش وزن آورده شده است.

چندین روش برای کاهش وزن وجود دارد ، مانند: تغییر عادات غذایی ، استراحت به موقع ، ورزش ، ماساژ صورت ، ورزش صورت ، جراحی یا استفاده از داروهای خانگی برای استفاده خارجی.

اکنون به بررسی دقیق تر استراتژی های ارائه شده می پردازم.

– برنامه غذایی سالم: یکی از علل اصلی چاقی صورت ، عادات غذایی نامناسب است که متأسفانه در خانواده های ایرانی بیشتر مشهود است. این عادت های بد به قدری مثر هستند که حتی با انجام تمرینات ورزشی زیاد نیز هنوز از نفخ ناشی از تغذیه نامناسب در امان نخواهید بود ، بنابراین سعی کنید رژیم غذایی خود را تغییر دهید. با انجام این کار ، از آکنه و صدمات پوستی نیز در امان خواهید بود و تاثیر اولیه را مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید تفاوت بین پوست صورت و رژیم غذایی سالم و ناسالم را مقایسه کنید و کاملاً درک کنید ، پوست مردم کره جنوبی یا چین را با مردم کشور ما یا عربستان مقایسه کنید. در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند رژیم غذایی خود را به رژیم سالم تری تغییر دهید.

  • غذاهای فرآوری شده را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
  • از غذاهای تازه ، میوه ها و سبزیجات بیشترین استفاده را ببرید.
  • از غذاهای ملتهب مانند سویا ، ذرت ، گلوتن و محصولات لبنی خودداری کنید.
  • سعی کنید از غذاهای ضد التهابی مانند زنجبیل ، زردچوبه ، کدو ، نارگیل ، لیمو و چغندر استفاده کنید.
  • هرگز پرخوری نکنید و وقتی احساس سیری می کنید ، دست از غذا نکشید.
  • با کاهش میزان چربی سوزی بدن با افزایش سن ، سعی کنید غذاهایی بخورید که زیبایی و درخشندگی پوست را باز می گردانند.

– آب کافی بنوشید: نقص بینایی صورت معمولاً در اثر بیماری یا جراحت و سموم در سایر قسمت های بدن ایجاد می شود. به عنوان مثال ، اگر کبد چرب دارید ، صورت شما بیش از حد متورم می شود.

همانطور که می دانید قسمت بزرگی از بدن ما از آب تشکیل شده است و یکی از راه های سم زدایی بدن نوشیدن هرچه بیشتر آب است (البته همیشه سعی کنید آب جوشیده ولرم بنوشید) و همچنین در حین ورزش آب بنوشید. به دارای مزایایی مانند علل سردرد ندارید و در بهترین شرایط باشید. علاوه بر این ، به حفظ آب بدن کمک می کند ، یعنی آب کافی را وارد بدن می کند ، اشتها را کنترل می کند و نفخ را از بین می برد. این باعث می شود پوست شما عالی به نظر برسد و بی جهت متورم نشود. هنگام ورزش ، همیشه سعی کنید یک بطری آب مخلوط با کمی آب لیمو را با خود ببرید.

– کاهش مصرف شکر و نمک: یکی از شایع ترین علل چاقی صورت و بدن ، احتباس آب در زیر پوست است که یکی از عوامل اصلی مصرف بیش از حد قند و نمک است.برای کاهش تورم و احتباس مایعات در بدن خود ، باید مصرف نمک خود را افزایش دهید. (سدیم) 1500 میلی گرم در روز و شکر را به 20 گرم در روز کاهش دهید – خواب مناسب و به موقع: همه ما تجربه کرده ایم که صورت ما صبح ها به دلیل بی خوابی در شب یا خواب دیرهنگام و عدم استراحت متورم می شود ، بنابراین شما اهمیت آن را نمی دانید.

وقتی استراحت می کنیم ، بدن ما خود و سیستم غدد درون ریز را ترمیم می کند که شامل همه سلول ها ، اندام های داخلی و عملکردهای بدن است. علاوه بر این ، عدم تعادل هورمونی در این دوره استراحت رخ می دهد. در نتیجه ، اگر به اندازه کافی در شب استراحت نکنید ، که مهمترین زمان استراحت است ، اقدامات ذکر شده در بالا اتفاق نمی افتد و باعث مواردی مانند تورم صورت می شود. سعی کنید هر شب حداقل هفت ساعت بخوابید تا به بدن خود در انجام وظایف خود و دریافت انرژی مورد نیاز برای عملکرد صحیح کمک کنید.

– ورزش: یکی از راه های کاهش وزن ورزش است. میزان کاهش وزن در حین ورزش برای دیگران متفاوت است ، اما کاهش وزن 1 تا 2 کیلوگرمی ابتدا در صورت رخ می دهد. در حین ورزش ، چربی در تمام نقاط بدن دخیل و سوزانده می شود ، چربی صورت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

– لاغری صورت با ورزش هوازی: یکی از م effectiveثرترین روش ها برای از بین بردن چربی بدن ، افزایش شدت تمرینات هوازی است. می توانید هفته ای 5 بار تمرینات هوازی را به مدت 60 دقیقه انجام دهید و تمرینات منظم را به تمرینات ترکیبی تبدیل کنید. با انجام این ورزش ، بدن شما همچنان به سوزاندن چربی و سوزاندن 200 کالری دیگر در روز ادامه می دهد که به کاهش وزن شما نیز کمک می کند.

ماساژ صورت: تورم صورت در اثر تجمع مایع لنفاوی در زیر پوست ایجاد می شود. ماساژ صورت با فشار دادن مایع لنفاوی زیر پوست به طور موقت در برابر تورم محافظت می کند. همچنین ، به لطف ماساژ ، می تواند باریک تر از آنچه در واقعیت است به نظر برسد. با ماساژ منظم صورت ، می توانید مقدار زیادی چربی صورت را از بین ببرید. یکی دیگر از تاثیرات ماساژ صورت تقویت اکسیژن و گردش خون و سفت شدن تدریجی پوست است. و نگذار زمین بخورد برای انجام این کار ، می توانید مطابق شکل زیر این کار را انجام دهید.

– تمرینات صورت: شکل دیگر لاغری صورت حرکت ماهیچه ها و به عبارت دیگر ورزش صورت است. همانطور که هنگام انجام تمرینات ورزشی به سایر اندام ها تکیه داده اید ، به عبارت دیگر عضلات را تحت فشار قرار داده اید ، این عمل نیز می تواند صورت مناسبی باشد.

تمرینات زیر 40 عضله صورت را تقویت می کند تا لاغرتر و لاغرتر به نظر برسند.

  • تقویت ماهیچه های اطراف دهان: برای تقویت این ماهیچه ها ، حروف X و O را یکی پس از دیگری گفته و تکرار کنید. این تمرین ماهیچه های صورت را مجبور به انقباض و حرکت می کند. این تمرین را روزانه و تا جایی که می توانید تکرار کنید.
  • تقویت عضلات گونه: برای از بین بردن گونه های بزرگ و تقویت عضلات گونه و جلوگیری از افتادن آنها در سنین میانسالی ، گونه های خود را به صورت خود بکشید (مانند دهان ماهی) و این کار را 20 بار در روز تکرار کنید. نتایج.
  • تقویت تمام ماهیچه های صورت: دهان باز و گرده ، همه ماهیچه های صورت را درگیر کنید. این حالت را برای 5 ثانیه نگه دارید و این کار را 30 بار در روز تکرار کنید.

فعالیت دیگری که می توانید انجام دهید این است که دهان خود را پر از هوا کنید تا صورت شما چرب تر و گردتر به نظر برسد ، سپس لب های خود را نبندید و اکنون هوا را از یک طرف صورت خود به طرف دیگر منتقل کنید. این کار را 5 دقیقه ادامه دهید. این فعالیت را چندین بار در روز امتحان کنید.

– استفاده از داروهای خانگی: برخی از افرادی که سلامت شخصی ، زیبایی و پوست بی عیب و نقص برای آنها بسیار مهم است ، در بسیاری از موارد از ماسک های متنوعی برای مراقبت از پوست استفاده می کنند تا به حالت ایده آل خود برسند. برای این افراد علاوه بر مواردی که تا کنون ذکر شد ، راه دیگر کاهش حجم صورت و کاهش وزن استفاده از ماسک های خانگی و بخور طبیعی است. آنها ممکن است مانند گذشته کار نکنند ، اما با گذشت زمان بی تاثیر نخواهند بود. در اینجا برخی از آنها آمده است.

1- مخلوطی از دو سفیده تخم مرغ ، یک قاشق غذاخوری عسل ، یک قاشق غذاخوری شیر و یک قاشق غذاخوری آب لیمو تهیه کرده و روزانه صورت ، چانه و گردن را ماساژ داده و ماساژ دهید. البته ترکیب دو سفیده تخم مرغ ، کمی نمک دریا و سرکه سیب نیز برای لاغری صورت مفید است.

2- خربزه میوه ای است که می تواند در لاغری صورت بسیار مثر باشد. ابتدا این میوه را در مخلوط کن بریزید و آب آن را بگیرید ، سپس آب این میوه را به مدت 5 دقیقه روی صورت خود بمالید و ماساژ دهید.

این روش نه تنها چربی های اضافی صورت را در 7 روز برداشته و وزن را کاهش می دهد ، بلکه به دلیل وجود ویتامین C در خربزه از پیری زودرس پوست جلوگیری می کند.

3- ماسک دیگری که برای لاغری استفاده می شود استفاده از کره کاکائو است. ابتدا کره کاکائو را روی اجاق گاز گرم کنید و صورت ، چانه و گردن خود را یکبار صبح و عصر قبل از خواب بمالید.

4- به جرات می توان گفت که ویتامین E بیشترین ویتامین مورد استفاده برای زیبایی است. مصرف ویتامین E ، چه به صورت خوراکی و چه غیر خوراکی ، بسیار مفید و مهم است. به طور خاص ، توصیه می شود غذاهای حاوی این ویتامین را در رژیم غذایی خود قرار دهید ، مانند سبزیجات ، محصولات لبنی ، حبوبات و بادام زمینی. برای استفاده خارجی ، می توانید روغن ویتامین E را روی صورت ، گردن و چانه نیز بمالید. این روغن چربی پوست را کاهش داده و باعث لاغری صورت می شود.

6- یکی دیگر از عوامل لاغری خانگی برای لاغری صورت – قبل از خواب از حوله داغ استفاده کنید. روش این است که حوله را در آب گرم خیس کنید ، آب آن را بگیرید و روی صورت بگذارید. تعریق با این روش چربی صورت را کاهش می دهد.

7- می توانید خامه شیر را با چند قطره عسل مخلوط کرده و روزانه روی صورت ، گردن و چانه بمالید. این عمل نه تنها صورت را لاغر می کند ، بلکه به پوست درخشندگی و روشنایی می بخشد.

افرادی که دارای چانه هستند نیز باید شیر خام خالص را روی صورت و چانه ماساژ دهند تا از شر آن خلاص شوند.

– عمل جراحي: با مشورت با متخصص زیبایی می توانید با کمک جراحی وزن به کاهش وزن صورت خود نیز کمک کنید اما لی غافل از این است که جراحی زیبایی پوست ساختار صورت و پیری زودرس آن را از بین می برد.

همانطور که ملاحظه می کنید ، روشهای جالب زیادی برای کاهش وزن روی صورت وجود دارد که هریک از آنها تاثیر خاص خود را بر چهره شما می گذارد.فقط شما باید قبل از انتخاب روش لاغری ، علت اصلی چاقی صورت را دریابید. در صورت لزوم ، می توانید درخواست خود را در قسمت رژیم غذایی آنلاین ارسال کنید تا بتوانید غذای سالم و انفرادی بخورید تا در اسرع وقت در این زمینه به شما کمک کنم.

به امید بهترینها برای شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *