رژیم غذایی اینترنتی متخصص تغذیه و تغذیه بالینی

دسته‌بندی نشده


رژیم آنلاین ادعا شده است که رژیم غذایی با ارسال اطلاعات و مشخصات به بهترین متخصص تغذیه به صورت آنلاین به دست می آید. از رژیم آنلاین یا حضوری پیروی کنید متخصص تغذیه آنچه دریافت می کنید شامل وعده های غذایی اصلی و میان وعده ها بر اساس اطلاعاتی است که در اختیار متخصص تغذیه خود قرار می دهید.

یک رژیم غذایی سالم باید به حفظ و بهبود سلامت کلی بدن کمک کند و شامل همه مواد مغذی ، مایعات ، اسیدهای آمینه ، اسیدهای چرب ضروری ، ویتامین ها و غیره باشد. در برخی موارد ، بسته به نوع بیماری ، فرد باید از رژیم غذایی خاصی به نام رژیم درمانی پیروی کند.

رژیم آنلاین

هدف رژیم غذایی آنلاین چیست؟

با افزایش نگرانی های زندگی ، مردم معمولاً وقت کافی برای مراجعه شخصی به مشاوره تغذیه خوب ندارند ، بنابراین پزشک برنامه رژیم غذایی را به صورت آنلاین تهیه کرده است. با استفاده از این روش ، فردی به وب سایت متخصص پزشکی مورد نیاز مراجعه می کند ، فرم مربوط به رژیم را به صورت آنلاین پر می کند و پس از چند روز ، متخصص تغذیه آنها را بررسی می کند و برنامه رژیم غذایی مناسب را برای فرد ارسال می کند.

به یاد داشته باشید که نکات تغذیه ای نیز در پیروی از یک رژیم آنلاین با شما هستند و اگر سوالی دارید ، می توانید آن را به اشتراک بگذارید.

تفاوت بین رژیم آنلاین و حضور در چیست؟

برخی تصور می کنند این دو رژیم غذایی ممکن است متفاوت باشد ، اما اینطور نیست و تنها تفاوت این است که شما با رژیم غذایی به مطب پزشک می روید و او شخصاً س questionsالات مربوطه را می پرسد ، اما رژیم آنلاین سوالات و اطلاعات باید به صورت کتبی ارائه شود.

از رژیم های غیر اصولی پیروی نکنید:

برخی از افراد سعی می کنند با حذف برخی از غذاها از وعده های غذایی خود وزن خود را کاهش دهند ، این به هیچ وجه درست نیست زیرا همه افراد اطلاعات کافی در مورد تغذیه ندارند و بنابراین می توانند از رژیم غذایی پیروی کنند. غذای نامناسب به بدن شما آسیب می رساند. با رژیم غذایی زیر یک یک متخصص تغذیه خوب همه غذاها را به مقدار مشخص بخورید و تضمین می شود که وزن خود را کاهش دهید.

رژیم آنلاین

مقاله رژیم غذایی آنلاین را بیشتر بخوانید

یک رژیم غذایی سالم چیست؟

خوردن رژیم غذایی سالم به معنای محدودیت های شدید ، چربی غیر منطقی یا ترک غذا نیست. بلکه به معنای احساس خوب ، داشتن انرژی بیشتر ، بهبود سلامتی و بالا بردن روحیه است.

پیروی از رژیم غذایی سالم کار سختی نیست. اگر در مورد رژیم ها و دستور العمل های رژیم غذایی گیج شده اید ، تنها نیستید. در اینجا دکتر متخصص تغذیه شادنوش در مورد غذای خوب و مناسب اطلاعات مفصلی را در اختیار شما قرار می دهد.

حقیقت این است که در حالی که برخی غذاها یا برخی مواد مغذی تأثیر مثبتی بر خلق و خوی فرد دارند ، آنچه اهمیت دارد رژیم کلی شما است. سنگ بنای یک رژیم غذایی سالم جایگزینی غذاهای فرآوری شده با غذاهای واقعی است. خوردن غذاها تا حد ممکن به غذای طبیعی می تواند تفکر ، ظاهر و احساسات شما را تا حد زیادی تغییر دهد.

با رعایت این دستورالعمل های ساده ، می توانید غذاهای خوشمزه ، مغذی و متنوعی تهیه کنید که برای بدن و ذهن شما مفید است.

اصول یک رژیم غذایی سالم

لازم نیست الگوهای خاصی را از رژیم غذایی خود حذف کنید ، اما می توانید سالم ترین گزینه ها را از هر الگو انتخاب کنید.

  • پروتئین- به شما انرژی می دهد تا برخیزید ، تمرین کنید و عملکردهای تشخیصی و مربوط به خلق خود را کنترل کنید. مصرف بیش از حد پروتئین می تواند برای افراد مبتلا به بیماری کلیوی خطرناک باشد. مطالعات نشان می دهد که بسیاری از ما به پروتئین با کیفیت ، به ویژه با افزایش سن نیاز داریم.
  • چرب همه چربی ها یکسان نیستند. از آنجا که چربی های بد می توانند خطر ابتلا به برخی بیماری ها را افزایش دهند ، چربی های خوب از مغز و قلب شما مراقبت می کنند. چربی هایی مانند امگا 3 برای سلامت جسمی و روحی بسیار مهم هستند.
  • فیبر با خوردن غذاهای غنی از فیبر ، می توانید خطر بیماری های قلبی ، سکته مغزی و دیابت را کاهش دهید. فیبر همچنین می تواند پوست را بهبود بخشد و به کاهش وزن کمک کند.
  • کلسیم کلسیم ناکافی در رژیم غذایی با اضطراب ، افسردگی و مشکلات خواب ارتباط دارد. صرف نظر از جنسیت و سن ، خوردن غذاهای غنی از کلسیم و دریافت منیزیم ، ویتامین D و پتاسیم کافی برای انجام وظیفه کلسیم بسیار مهم است.
  • کربوهیدرات- کربوهیدراتها منبع اصلی انرژی هستند. با این حال ، بیشتر آن باید از کربوهیدراتهای پیچیده و تصفیه نشده (سبزیجات ، غلات و میوه ها) تشکیل شود تا شکر و کربوهیدراتهای تصفیه شده. توقف مصرف نان سفید ، نان خامه ای ، نشاسته و شکر می تواند از جهش سریع قند خون ، نوسانات خلقی و تشکیل انرژی و چربی به ویژه در اطراف کمر جلوگیری کند.

رژیم آنلاین

از رژیم غذایی سالم پیروی کنید.

بهترین دستاورد این است که هر از گاهی تغییرات کوچکی ایجاد کنید. حفظ یک هدف ملایم می تواند به دستیابی به یک نتیجه طولانی مدت کمک کند که باعث می شود بدن شما در خوردن غذاهای مورد علاقه خود گم شود.

با برداشتن قدم های کوچک و قابل کنترل مانند افزودن سالاد به رژیم غذایی خود یکبار در روز ، به یک رژیم غذایی سالم فکر کنید. هنگامی که این تغییرات کوچک به یک عادت تبدیل شد ، می توانید تغییرات سالم را اضافه کنید.

برای موفقیت آماده شوید.

برای ساده نگه داشتن مسائل ، خود را برای موفقیت آماده کنید. رژیم غذایی سالم نباید پیچیده باشد. به جای نگرانی در مورد شمارش کالری ، به مواردی مانند رنگ ، تنوع و طراوت فکر کنید. به نحوه اجتناب از غذاهای فرآوری شده و انتخاب مواد تازه فکر کنید.

خودتان غذا را آماده کنید. تغییرات رژیم غذایی مناسب ایجاد کنید. برچسب مواد غذایی را بخوانید تا بدانید چه مقدار قند یا چربی ناسالم در غذاهای فرآوری شده وجود دارد. بر احساس خود بعد از غذا تمرکز کنید و سعی کنید با انتخاب گزینه های تغذیه سالم ، آب بدن خود را حفظ کنید.

اعتدال: برای همه رژیم های سالم ضروری است

رژیم غذایی متوسط ​​به معنای خوردن به اندازه بدن است. برای بسیاری از ما ، اعتدال به معنای خوردن کمتر از نیاز بدن است. اما این بدان معنا نیست که باید غذاهای مورد علاقه خود را کنار بگذارید. گاهی اوقات خوردن غذای مورد علاقه خود در طول یک وعده غذایی محدود نمی شود اگر از غذایی که با وعده های دیگر می خورید پیروی کنید.

به کاهش وعده ها فکر کنید. قبل از احساس سیری غذا را متوقف کنید زیرا مغز برای ارسال کل پیام به زمان نیاز دارد. در صورت امکان با دیگران غذا بخورید. غذا خوردن به تنهایی ، به ویژه در مقابل تلویزیون یا رایانه ، به شما این امکان را می دهد که بیش از حد غذا بخورید. میان وعده ها را در خانه محدود کنید. به جای خرید تنقلات و سرو آن در خانه ، گزینه های سالم را انتخاب کنید و هر زمان که می خواهید به خودتان پاداش دهید ، بیرون بروید و میان وعده های مورد علاقه خود را از خارج خریداری کنید.

معمولاً ما همیشه برای سیری غذا نمی خوریم. گاهی اوقات برای کاهش استرس یا غلبه بر احساسات ناخوشایند مانند غم ، تنهایی یا کسالت غذا می خوریم. با یادگیری راه های سالم برای مدیریت استرس و احساسات ، می توانیم غذایی را که می خوریم کنترل کنیم.

از خوردن غذا در اواخر شب خودداری کنید. شام را زود بخورید و تا صبح روز بعد 14-16 ساعت چیزی نخورید. مطالعات نشان می دهد که خوردن تنها زمانی که بیشترین فعالیت را دارید ، به سیستم گوارش زمان بیشتری برای استراحت می دهد و به حفظ وزن متعادل کمک می کند.

میوه ها و سبزیجات کالری کمی دارند و سرشار از مواد مغذی مانند ویتامین ها ، مواد معدنی ، آنتی اکسیدان ها و فیبر هستند. حداقل پنج وعده میوه و سبزیجات در روز بخورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *