رویکرد صحیح برای کاهش سطح کلسترول بالا

هر روز میلیون‌ها نفر با مشکل داشتن سطح کلسترول بالا مواجه می‌شوند و کاهش آن به سطوح بهینه و سریع و بدون آسیب رساندن به خود دشوارتر می‌شود. به همین دلیل است که آموزش در مورد مواد غذایی با کلسترول پایین و روش های طبیعی برای کاهش سطح طبیعی بدن برای حفظ سلامت خود در هر زمان بسیار مهم است.

کاهش کلسترول به روش طبیعی بهترین راه برای جلوگیری از مصرف دارویی به نام استاتین و عوارض جانبی زشت آن است. متأسفانه این دارو عوارض جانبی ناخوشایندی دارد که همه نمی توانند آن ها را کنترل کنند. بسیاری از مردم در نهایت سبک زندگی خود را به طور کامل تغییر می دهند و فقط برای اینکه مجبور به مصرف این دارو نباشند، به رژیم غذایی سخت و شدید می روند.

بنابراین در اینجا حقایقی وجود دارد که وقتی می خواهید با تهیه ابزار مناسب، سطح LDL خود را به روش طبیعی کاهش دهید، دانستن آنها مهم است.

  • سعی کنید از غذاهایی که دارای مقادیر زیادی چربی اشباع هستند اجتناب کنید، زیرا اینها برخی از دلایل اصلی سطح بالای LDL هستند.
  • از مصرف زیاد تخم مرغ، صدف و محصولات لبنی پرچرب خودداری کنید. آنها برای شما بد هستند.
  • مقدار زیادی مواد غذایی حاوی فیبر مانند میوه ها و سبزیجات، غلات کامل از جمله بلغور جو دوسر مصرف کنید، زیرا این مواد به کاهش سطح بالای بدن شما کمک می کنند و آن را از جریان خون شما حذف می کنند.
  • باز هم، من نمی توانم به اندازه کافی بر اهمیت خوردن غذاهای غنی از فیبر تاکید کنم. آنها واقعاً راه طبیعی برای از بین بردن سطح بالای کلسترول شما هستند. فیبر کبد را تحریک می کند که آن را از جریان خون جذب می کند، که دقیقا همان چیزی است که شما نیاز دارید.

تا زمانی که هنگام تهیه غذای روزانه خود به این دستورالعمل ها پایبند باشید، واقعاً همه چیز را برای خود ممکن می کنید تا میزان بالای خواندن خود را کاهش دهید.

به عنوان یک مرور کلی، در اینجا برخی از غذاهای کم کلسترول وجود دارد که می توانید با خیال راحت تهیه و مصرف کنید: ماهی، گوشت بدون چربی (در این موارد زیاده روی نکنید)، محصولات لبنی کم چرب، مرغ بدون پوست، ماکارونی، برنج، میوه ها، سبزیجات، یک نوشیدنی گازدار در روز. ، آب خنک فراوان

یک نکته اضافی: ورزش. حتی اگر از آن متنفرید، آن را انجام دهید. شما می توانید کارهای زیادی انجام دهید، مانند راه رفتن با سگ، شنا کردن، باغبانی، رقصیدن، ایروبیک، تمیز کردن خانه و باغ و غیره. اگر تصمیم دارید خیلی سالم این کار را انجام دهید، کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.

سریعترین رژیم لاغری