روند افزایش بیماری در خراسان رضوی / مراجعه به ۱۰۵۲ بیمار به اورژانس‌هاایسنا/ خراسان رضوی رئیس کمیته و اطلاع رسانی قرارگاه رسانه مدیریت در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: روند تعداد بیماران بستری و سرپایی در خراسان رضوی افزایشی است و بیشتر مناطق استان در وضعیت قرمز قرار دارند.

دکتر محمد محمد در گفتوگو با ایسنا اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۴۳ بیمار جدید مبتلا به بیمارستان در مراکز درمانی استان خراسان رضوی بستری شدند که از این تعداد ۲۴۳ بیمار در مراکز تحت پوشش این دانشگاه قرار دارند.

وی افزود: در حال حاضر ۱۱۳۶ بیمار مبتلا به بیمارستان در مراکز درمانی خراسان رضوی بستری هستند و یک دانش گاه. روند تعداد بیماران بستری و سرپایی در استان خراسان رضوی افزایشی است و بیشتر مناطق استان در.

پهلوان ادامه داد: ۲۵۹ اکنون بیمار بدحال در بخش های مراقبت ویژه استان بستری هستند که ۱۹۷ نفر از این بیماران در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تحت مراقبت ویژه قرار دارند. بیماری امیکرون در افرادی که واکسن دریافت نکرده و دارای زمینه‌های بیماری هستند، شدیدتر است.

رئیس کمیته و اطلاع رسانی قرارگاه مدیریت رسانه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه کرد: ۲۴ طی ۱۲۷۴ ساعت گذشته بیمار بیمار یا مشکوک به مراکز خدمات جامع سلامت منتخب و ۱۰۵۲ بیمار به بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه شده اند.

وی تاکید کرد: از عموم مردم خواستارم در صورت بروز علائم مشکوک به نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت منتخب مراکز درمانی و مراکز درمانی سطح یک و دو مراجعه کننده و از حضور مستقیم به بیمارستان ها خودداری کنند. فاصله اجتماعی و تکمیل واکسین بهترین راه حل برای ساختن به بیانیه است.

انتهای پیام