روند افزایش بیماران بستری در کرمان / اشغال ۴۰ درصد تخت‌های رستورانیایسنا/ کرمان رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان روند بهبودی مریض های مبتلا به کووید ۱۹ در استان کرمان را افزایش اعلام کرد و گفت: پیش بینی می کند روند افزایش بستری ها تا ده روز آینده ادامه داشته باشد و همچنین موارد مرگ و میر نیز افزایش خواهد یافت.

حمیدرضا رشیدی نژاد عصر امروز ۳۰ بهمن ماه در جلسه ستاد مقابله با مقامات استان کرمان گفت: پس از گذشت چهار هفته از روند درمان سرپایی در استان رو به کاهش است و شاید به دلیل عدم درمان بیماران به مراکز درمانی و امیدواریم این روند واقعی و واقعی باشد. مستمر باشد و گفتنی است تعداد بیماران بستری در استان نسبت به هفته گذشته ۱۴ درصد افزایش .

دانشگاه علوم پزشکی کرمان از پر شدن ۴۰ درصد از تخت های مربوط به کوید ۱۹ خبر داد و اظهار کرد: درحال حاضر حاضر ۸۵۰ بیمار مبتلا به این بیماری هستند ۱۹ در بیمارستان های استان کرمان بستری هستند که تشخیص بیماری های بیش از ۶۰ درصد آنها مثبت و قابل قبول هستند. قطعی و مابقی علائم بالینی دارند و همچنین ۱۲۰ نفر این مریض در بخش های ICU بستری هستند که ۵۰ نفر آنها را تحت پوشش قرار می دهند.

وی از آمار واکسیناسیون در استان سخن به میان آورد و عنوان کرد: در سطح کل استان نزدیک به ۵ میلیون و اکسن تزریق شده است که حدود ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار نفر دز اول و حدود ۲ میلیون نفر نوبت دوم و ۷۱۰ هزار و ۳۹۱ نفر نیز دز هستند. سوم را دریافت کرده اند.

رشیدی با بیان این مطلب که مراکز جامع سلامت آمادگی تزریق واکسن نژاد دارند، مشخص کرد: روزانه حدود سه تا چهار هزار واکسن تزریق می‌کنند و می‌خواهند که مردم واکسیناسیون حتما انجام دهند.

وی رعایت پروتکل های را از حائز بسیار دانسته و عنوان کرد: حدود ۵۸ درصد از مردم شیوه نامه های بهداشتی را رعایت می کنند و امیدواریم مردم با همان مواد اولیه بهداشتی بهداشتی را رعایت کنند.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری