رونا ۲ خانواده کهگیلویه و بویراحمدی دیگر را عزادار کردایسنا / کهگیلویه و بویراحمد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان استان به ۱۰۶۰ نفر خبر داد و گفت: رئیس در طی ۲۴ ساعت گذشته دو هم استانی جان خود را از دست دادند.

دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۱۵۰ بیمار در بیمارستانهای استان بستری می‌شوند که ۷۶ نفر از این بیماران مبتلا به قطعی و ۱۴ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.
وی ادامه داد: از مجموع بیماران به کوید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۸۸ هزار و ۳۲ نفر بهبود یافته گزاش

وی اظهارکرد: از ۴۳۳ نمونه پی سی آر و رپید تست شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت حدود ۵۸ حدود درصد موارد مثبت بودند که موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، گچساران و کهگیلویه بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گزارشان کرد: بیماری اومیکرون بسیار بالا باشد، اما نباید این تایید دلیل بر آن باشد که میزان پروتکل های بهداشتی کاهش و افزایش می یابد. با این وضعیت بیشتر مردم استان درگیر خواهند شد و در طی یکی دو هفته آینده تخت های بیمارستانی مملو از بیمار خواهند شد و احتمالا در هفته های آینده میزان مرگ و میرها چند برابر خواهد شد. های زمینه ای دارند می باشند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، یزدان‌پناه بیان کرد: توصیه می‌شود که والدین مراقبت بیشتری از اطفال خود داشته باشند و حتما نورچشمان ۵ تا ۹ سال خود را واکسن بزنند و اجازه خروج از خانه را با توجه به مراقبت والدین خود بدهند. نمی دهند.

انتهای پیام