روغن ماهی و کلسترول – حقیقت سرد مرطوب

این روزها به سختی می توانید در مورد کلسترول یا بیماری قلبی صحبت کنید بدون اینکه کلمات “امگا ۳” یا “روغن ماهی” در گفتگو ظاهر شوند.

بنابراین، دقیقاً معامله با روغن ماهی و کلسترول چیست و چگونه برای پیشگیری یا کاهش خطر بیماری های قلبی اهمیت دارد؟ ساده ترین راه برای پاسخ به این سوال این است که دو فایده اصلی را که روغن ماهی برای شما به ارمغان می آورد.

من تمام تلاشم را می‌کنم تا از اصطلاحات پزشکی بزرگی که هدف کمی دارند اجتناب کنم و سعی می‌کنم به شما توضیح دهم که دقیقاً چه اتفاقی می‌افتد و چرا آن مهم است به ساده‌ترین عبارت ممکن.

۱. سطح تری گلیسیرید را کاهش می دهد

تری گلیسیریدها چربی هایی هستند که در جریان خون یافت می شوند. این واقعیت که روغن ماهی سطح این چربی ها را کاهش می دهد بسیار قابل توجه است، زیرا مطالعات بالینی سطوح بالاتر از حد طبیعی تری گلیسیرید را با افزایش خطر نه تنها بیماری قلبی، بلکه سکته مغزی مرتبط می دانند. در واقع، بیماری قلبی اغلب با سطوح بالای تری گلیسیرید همراه است.

۲. کلسترول خوب را افزایش می دهد

روغن ماهی می تواند سطح کلسترول خوب را که به عنوان HDL شناخته می شود، افزایش دهد. چرا HDL مهم است؟ از آنجایی که کلسترول بد (LDL) نمی تواند با آب مخلوط شود یا به آن متصل شود، ناگزیر مقداری از آن در جریان خون گیر کرده و در آنجا باقی می ماند. اینجاست که HDL وارد می شود. با کشیدن آن به سمت کبد به حذف LDL از جریان خون کمک می کند. در اینجا بدن شما با خیال راحت از شر آن خلاص می شود.

بدون HDL، کلسترول به تدریج در شریان‌های شما جمع می‌شود و مسدود می‌شود. این جریان خون را به قلب شما می کشد، اکسیژن را از دست می دهد و در میان سایر پیامدهای احتمالی، حمله قلبی را به دنبال دارد.

این تقریباً تمام چیزی است که باید در مورد روغن ماهی و کلسترول بدانید. فواید بسیار واضحی وجود دارد، به خصوص اگر از کلسترول بالا رنج می برید، چربی های اشباع زیادی مصرف می کنید یا اگر سابقه بیماری قلبی در خانواده شما وجود دارد.

خبر عالی این است که با استفاده از یک مکمل با کیفیت بالا، به راحتی و ارزان است که این مزایا را به دست آورید.

سریعترین رژیم لاغری