رفیت گاز آذربایجان به اروپا دو برابر می‌شودمدیر کنسرسیوم خط لوله گاز طبیعی ترانس آناتولی (TANAPA) اعلام کرد جمهوری آذربایجان قصد دارد گاز طبیعی را از طریق این خط لوله به اروپا افزایش دهد و ۱۶.۲ میلیارد متر مکعب از طریق این خط لوله منتقل شود و در آینده این میزان را دو برابر کند. کند.

به گزارش ایسنا، اتحادیه اروپا ماه ژانویه جاری اعلام کرد که به دنبال دریافت گاز بیشتر از جمهوری آذربایجان با توجه به افزایش هزینه انرژی در این منطقه و محدود به روسیه است.

نگرانی ها نسبت به دولت شدن در یک هفته آینده پس از اقدام مسکو به رسمیت شناختن دو جمهوری خودخوانده در شرق که تحریم های غربی را به دنبال داشت، شدت گرفت و تهدید علیه مسکو شامل تصمیم آلمان برای تصویب صدور مجوز برای خط مشی فعالیت بود. لوله گازی نورد استریم ۲ از روسیه به آلمان باعث شد قیمت گاز به ویژه تحویل آتی افزایش پیدا کند

باکو در رقابت با مسکو برای بازار پرمنفعت اروپا، خط لوله ترانس آناتولی را به عنوان یک گزینه تامی.

سالتوک دوزیول ، مدیر اجرایی کنسرسیوم خط لوله ترانس آناتولی گفت: در حال حاضر این خط لوله با ۱۰۰ درصد. ما به نقطه ثابتی در انتقال گاز برای نیازهای ترکیه رسیده‌ایم و سالانه ۵.۷ میلیارد متر مکعب تحویل. در مجموع امسال قصد داریم ۱۶.۲ میلیارد متر مکعب گاز به ترکیه و اروپا عرضه کنیم که شامل ۱۰.۵ د م تحویل می شود.

دوزیول گفت: برنامه هایی برای افزایش ظرفیت به ۲۳.۷ متر میلیون متر مکعب در مرحله دوم و سپس ۳۱ میلیارد متر مکعب در مرحله سوم وجود دارد که چهار تا پنج سال با ساخت بخش های جدید خط لوله، زمان می برد.

بر اساس گزارش رویترز، کنسرسیوم خط لوله گاز طبیعی ترانس آناتولی طولانی ترین بخش کریدور گاز را شامل می شود که مجموعه ای از خطوط لوله جنوبی انتقال گاز از میدان شاه دنیز دو جمهوری آذربایجان است.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری