رضا اسدی راه حل تراکتورسازی برای تعمیر پاشنه آشیل / داوران مقابل زیبایی لیگ برتر!کارشناس فوتبال تبریز معتقد است با تاسیس تراکتورسازی هارمونی مشکلات این باشگاه به طور اساسی حل می شود.

سجاد حسین زاده، کارشناس فوتبال تبریز در گفت وگو با ایسنا، درباره دیدار هفته اول تراکتورسازی مقابل گل گهر در چارچوب لیگ بیست و دوم که با نتیجه ۲ بر یک به سود تیم سرخپوشان به پایان رسید، اظهار کرد: بازی دیروز را شاهد دو موقعیت متفاوت بودیم. چون بازیکنان هنوز شناخت خوبی از هم ندارند و همگی بازیکنان جدید آلوارود هستند، شاهد دو تیم متفاوت بودیم. خوشبختانه در نیمه دوم که نیمه مربی است شاهد بازی خوبی از سوی تیم بردیف بودیم که نوید روزهای درخشانی را برای تراکتور می داد.

وی افزود: دیروز مشکل تاکتیکی داشتیم. گل گهر در بازی دیروز توانست موقعیت ها را در اختیار بگیرد. دیدیم که تیکدری و عاشوری خوب بازی کردند و عاشوری در زمین پرسه زد. تراکتوری ها در نیمه اول بازی به شدت تحت فشار بودند بدون اینکه برتری تعداد زیادی داشته باشند باعث می شود نتوانند در دفاع بازی کنند. بردیف در نیمه اول مشکلات را دید و تراکتور در نیمه دوم آن را حل کرد و با تعویض عاشوری و تیکدری توانست بازیکنان گل گهر را مهار کند. کاگاف در نیمه دوم توانست خود را از دست پرس خلاص کند و آزادانه عمل کند. نکته امیدوارکننده بعدی این بود که بازیکنان جدید پاسخ دادند.

مربی فوتبال تبریز ادامه داد: جدا از چند مشکل تاکتیکی که هیچ حمایتی از عباس زاده نداشت، تراکتور خوب ظاهر شد. بازیکن خوب تراکتورسازی مربیان باعث امیدواری بردیف و تیمش شده است. متاسفانه بزرگترین ایراد لیگ ایران این است که بیشترین تولید را دارد، بنابراین هفته ها طول می کشد تا تیم ها مسابقه خود را پیدا کنند.

حسین زاده در پاسخ به این سوال که تراکتور برای حل مشکلات خود نیاز به جذب بازیکن دارد، گفت: تراکتور باید حداقل در دو یا سه پست مخصوصا در دفاع و حمله بازیکن بگیرد. نکته دیگر این است که بردیف دقیقاً همان چیزی را گفت که ما فهمیدیم. او در نیمه دوم بازی توانست ایرادات تراکتور خود را تشخیص دهد و در نیمه دوم بازی را کنترل کرد تا دو بازیکن مهم جایگزین گل گهر شود. به نظر من بردیف این بازیکنان را با توانایی های دیگری پیدا می کند و استفاده می کند. همه تیم ها امیدوارند صفا و اسدی در خط هافبک خود باشند. بازیکنان دفاع را به یک تراکتور قدرتمند تبدیل می کنند. این دو بازیکن می توانند در بازی دیشب پاشنه آشیل تراکتورسازی را حل کنند، بردیف قطعا این مشکلات را حل خواهد کرد، مدافع تراکتورسازی قوی ترین مدافع لیگ خواهد بود.

وی درباره عملکرد بازیکنان خارجی تراکتورسازی گفت: خوشبختانه تراکتورسازی های خارجی بازیکنان قابل احترامی هستند. صفا هادی می تواند خیلی پیشرفت کند، گوستاوو رکورد خوبی دارد و ریکاردو آلوز می تواند آینده خوبی را متصور شود. پاس های غیرقابل پیش بینی می دهد مثل پاس های مسعود شجاعی که برای بازیکنان حرفه ای دردسر دارد.

این کارشناس فوتبال تبریزی افزود: البته می شد بازیکن بهتری هم جذب کرد اما با شرایط موجود این بازیکنان انتخاب های خوبی بودند. تا ساختار اصلی گروه مشخص نشود، نمی توان مشکلات تراکتور را به صورت اساسی حل کرد. اگر این فرم پیدا شد می توان خرید خوبی برای فصل بعد انجام داد.

حسین زاده در ادامه به این سوال که آینده تراکتورسازی بیست و دوم خواهد بود، گفت: سال گذشته اتفاق نادری برای تراکتور افتاد که قطعا تا ۲۰ سال آینده این اتفاق رخ نخواهد داد. سال گذشته به دلیل تعطیلی بازار نقل و انتقالات شرایط بدی پیش آمد اما کنترل شد و اتفاق بدتری نیفتاد. ما در واقع یکی از مهم ترین فرصت های سهمیه ای در آسیا هستیم. مطمئن باشید اگر در پست هایی که گفتم بازیکنان خوبی جذب شوند و تراکتوری ها هم موافق باشند، این هدف قابل دستیابی است.

وی در خاتمه گفت: امیدوارم فدراسیون فوتبال بتواند با استفاده از نظرات کارشناسی که از کارشناسان می گیرد، تاریخ و مختصات بازی ها را برنامه ریزی کند تا ما با فیفا و AFC تداخل نداشته باشیم. بحث دوم حکمی بود که به خودم آسیب زد. این را از نظر مربی می گویم. داوران با سوت های خود باعث افت کیفیت مسابقات می شوند و اجازه نمی دهند بازی های دوگانه برگزار شود. اگر اشتباه جدی وجود ندارد فریاد نزنید زیرا این به نفع بازیکنانی است که می خواهند سازش کنند. وقتی همه بازی ها را می بینیم، داوران با احتیاط سوت می زنند و اجازه بازی زیبا را نمی دهند.

اسطوره فوتبال تبریز افزود: متاسفانه در فوتبال ما به تیم های پایه توجه کافی نمی شود. ۴۰ سال است که برای رفتن به المپیک میمیریم. امیدوارم فدراسیون فوتبال در این امر دخالت کند. فوتبال چین را به یاد دارم، جایی که ما فینال فوتبال پنج نفره را بازی کردیم. دیدیم دوربین های زیادی در آنجا نصب شده است که ابتدا فکر می کردیم بازی ماست اما به ما گفتند فینال شما نیست، فینال امیدهای فوتبال است. این خاطره را با فینال امیدهای سال گذشته بین تراکتور و سپاهان مقایسه کنید که دو سه دوربین مجبور شدند وارد شوند.

در انتهای پیام