رزوی مسن ترین تنیسور جهان در دوران جنگچهار ماه پس از اجرای رویایهای لئونید استانیسلاوسکی تنیس باز آماتور ۹۷ ساله که با رافائل نادال قهرمان ۲۱ دوره گرند اسلم بازی کرد، این مرد مردمی بدترین کابوس خود را در خارکف تحمل می کند زیرا نیروهای روسی شهر را بمباران می کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، استانیسلاوسکی که رکورد گینس را به عنوان مسن ترین تنیسور جهان در اختیار دارد، رویای بازی با راجر فدرر بزرگ سوئیسی را نیز در سر داشت اما اکنون تنها یک آرزوی ساده دارد و آن هم زنده ماندن است.

او به رویترز گفت: امیدوارم زنده بمانم تا به صد سال برسم. باید از این وضعیت ترسناک جان سالم به در ببرم. از زمان شروع جنگ از خانه بیرون نرفتم. من در خانه نشسته ام، جایی نمی روم. دخترم تانیا در لهستان است او می خواهد مرا به آنجا ببرد. اما تصمیم گرفتم اینجا بمانم. من شنوایی بدی دارم، پس شب ها می خوابم و چیزی نمی شنوم. دیشب بمباران، صبح دوباره آژیر حمله هوایی به صدا درآمد.

استانیسلاوسکی از جنگ جهانی دوم جان سالم به در برد، زمانی که مهندس بود و به ساخت هواپیماهای جنگی.

او افزود: هیچ وقت فکر نمی کنم که مجبور شوم در جنگ ترسناک دیگری زندگی کنم که در آن مردم از هر دو. مادران فرزندان خود را از دست می دهند. این جنگ چیست؟ ه فایده ای دارد؟ در قرن بیست و یکم جنگ نمی تواند وجود داشته باشد. جنگ باید شود، باید توافقی حاصل شود.

برای استانیسلاوسکی، پایان دادن به درگیری همچنین به معنای فرصتی برای سرگیری بازی تنیس و احتمالاً حضور در مسابقات جهانی بعدی پیشکسوتان در فلوریدا است.

او ۳۰ ساله بود که با این ورزش آشنا شد و هفته ای سه بار تمرین می کرد.

این تنیسور در پایان گفت: تنیس زندگی من است. من از ۹۰ سال در سطح جدی تنیس بازی کردم ، خارج از کشور بازی کردم ، در مسابقات جهانی بازی کردم ،ر م امیدوارم که جنگ تمام شود و بتوانم تنیس بازی کنم. اگر می پذیرم به لهستان بروم آنجا بازی می کردم. اما تصمیم گرفتم در خانه بمانم و منتظر پایان جنگ باشم.

انتهای پیام