رزمایش مواسات نمونه بارز فرهنگ ایرانی – اسلامی استایسنا / گیلان معاون سپاه قدس گیلان، رزمایش مواسات را نمونه بارز فرهنگ ایرانی – اسلامی دانست و تصریح کرد: در جمهوری اسلامی و در ایام فرهنگی مثل مواسات ایجاد شد و سپس تثبیت شد که در صورت گسترش آن می تواند امیدواری را در جامعه تزریق کند.

سرنگ رضا منشوری در اولین نشست تخصصی فرهنگ یاران سپاه قدس گیلان که در سالن اجتماعات سپاه قدس استان برگزار می شود، با بیان اینکه در سپاه و بسیج فرهنگ یاران فرهنگساز هستند، اظهار کرد: به مقوله فرهنگ یاری باید در اعتماد و اعتقاد ساختن در محکم باشد. و مستحکم کردن پایه های اعتقادی در کشور مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به جایگاه فرهنگ یاری و فرهنگ سازی در نظام اسلامی گفت: فرهنگ سازی توسط فرهنگ یاران همیشه مورد تاکید پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) بوده و در طول ۴۳ سال گذشته از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی امام راحل (ره) و مقامی بوده است. رهبر معظم همیشه نگاه ویژه‌ای به مقوله فرهنگ و اصول اسلامی داشته‌اند اما این اصل باید در کشور دح باشد.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با تاکید بر تلاش دشمن به منظور نفوذ فرهنگی در کشور بیان کرد: یکی از انتخاب هایی که مقام معظم رهبری در جهت افزایش فرهنگ اسلامی در کشور هستند، برنامه استکبار به منظور نفوذ فرهنگی در کشور است. به این منظور همه فرهنگ یاران باید از همه توان برای گسترش فرهنگ در جامعه تلاش کنند.

منشوری رزمایش مواسات را نمونه بارز فرهنگ ایرانی – اسلامی دانست و تصریح کرد: در جمهوری اسلامی و در ایام فرهنگی مثل مواسات ایجاد و سپس تثبیت شد که در گسترش آن می تواند امیدواری را در جامعه تزریق کند.

وی فرهنگ یاری را شامل چهار اصل مهم دانست و افزود: تولید فرهنگ، حفظ فرهنگ، جلوگیری از خطرات فرهنگ و توجه به مسائل اعتقادی چهار اصل مهم در حوزه انجام فرهنگ یاری است که باید به آن توجه شود.

انتهای پیام