رح “یارانه بنزین برای همه” در کیش کلید خورد


ایسنا/ هرمزگان سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در یک نشست خبری از اجرای طرح “یارانه بن.

حسین شمسیان راد امشب (اول اسفندماه) در جمع خبرنگاران، در تشریح این طرح گفت: کرایه طرح بنزین برای همه ۲۰ لیتر بنزین به هر کد ملی تعلق خواهد گرفت و هم اکنون کارت های بانکی تمام سرپرستان خانوار که دارای کارت های کیشوندی معتبر هستند به تعداد کارت های کیشوندی معتبر هستند. اعضای خانواده هر نفر ۲۰ هزار شارژ شده است. در صورتی که سرپرستان دارای خودرو دارای سهمیه ۶۰ بنزینی کشوری به آن تعلق گرفته ولی از سهم هستند. به عنوان مثال یک خانواده ۵ نفره، ۶۰ درصد سهام را در کارت بنزین و ۴۰ لیتر در کارت بانکی دریاف.

شمسیان راد گفت: برای دریافت سوخت، پس از کشیدن کارت بانکی در محل جایگاه با وارد کردن چهار رقم آخر کدملی صاحب کارت و میزان سهمیه یارانهای و آزاد اختصاص یافته مشخص می شود.

وی گفت: شخص پس از مشخص شدن میزان سهمیه سوخت، می‌کند و کارت بانکی را دوباره می‌کشد و پس از وارد کردن می‌کند. قابل توجه اینکه با هر کارت بانکی به نام سرپرست خانوار می توان در پمپ بنزین از سهمیه استفاده کرد و این سهمیه در تمام کارت های بانکی سرپرست خانوار انجام می شود.

یشوندان می توانند با شماره گیری کد # ۳۹ * ۴ * از میزان سهمیه خانوار خود با خبر می شوند. همچنین تلفن گویا ۰۷۶۴۴۱۴ برای رفع مشکلات احتمالی کیشوندان در این طرح فعال خواهد بود. همچنین از طریق سامانه www.benzineman.ir امکان فروش سهمیه و یا انتقال به یک کد ملی دیگر امکان پذیر خواهد بود.

وی گفت: هم اکنون بنزین یارانهای در کارتهای سوخت ماهانه اختصاص داده می شود و در حدود ۵۴ درصد از مردم هیچ کارت سوختی ندارند و عملاً بسیاری از مردم از یارانه های اختصاص یافته به بنزین بی بهره هستند. ولی با اجرای این طرح خانواده های بدون خودرو نیز از یارانه بنزین خواهد شد و این به عدام خواهد شد.

شمسیان راد افزود: با مطرح شدن این طرح همه نگران بودند که نرخ بنزین افزایش خواهد یافت که این موضوع نه امسال و نه در بودجه سال آینده رخ خواهد داد و نرخ بنزین آزاد کماکان ۳۰۰۰ تومان خواهد بود.

رح "یارانه بنزین برای همه" در کیش کلید خورد

وی گفت: خودروهای عمومی، تاکسی‌ها، اسنپ و خودروهایی که خدمات عمومی می‌دهند و چنین ناوگان گاح را می‌دهند.

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه این طرح در جزیره کیش آزمایشی اجرا می شود، گفت: فرهنگ پذیری و درک در جزیره کیش یکی از مهمترین دلایل اجرای این طرح در جزیره کیش است.

وی با اشاره به اهمیت در اجرای این طرح، گفت: علت ابهام و توقف این طرح این بود که ما اعتقاد و اسرار داریم در این دولت کار بدون روند کارشناسی و خلق الساعه و حال مردم بر اجرای آن بد نباشد.

شمسیان راد گفت: بارها زیرساخت های اجرای این طرح در جزیره کیش بررسی شده و در مکان های کیش زیرساخت ها برای اجرای طرح های نصب شده و آزمایش های لازم نیز انجام شده است.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری