رایزنی برای حل مشکل ۲۰۰ مدرسه مختلط در کشور / آخرین وضعیت ساماندهی خانه های الحاقیمعاون حقوقی و مجلس وزارت آموزش و پرورش از رایزنی و تلاش برای رفع مشکل ۲۰۰ مدرسه قلع و قمع در کشور خبر داد و جزئیاتی از ساماندهی املاک آموزش و پرورش را بیان کرد.

قاسم احمدی لشکی در گفت و گو با ایسناوی درباره وضعیت مدارس حلبی و حلبی، اجاره بها و مشکلات سال تحصیلی بیان کرد: ما مدارس استیجاری و حلبی و حلبی داریم اما با درک نهادها و مردم آن سوی ریاضی در حال کاهش این مدارس هستیم. .

وی افزود و گفت: حدود ۲۰۰ خانه مشکل دار در کشور داریم که برای رفع این مشکلات فعالیت هایی را آغاز کرده ایم. البته در مقایسه با ۱۲۲۰۰۰ مدرسه ای که داریم، عدد زیادی نیست، اما سعی می کنیم آن را کاهش دهیم تا دغدغه این دانش آموزان و خانواده هایشان برطرف شود.

معاون حقوقی و مجلس وزارت آموزش و پرورش آخرین وضعیت ساماندهی املاک وزارت آموزش و پرورش را تشریح کرد و گفت: بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۱ باید ۶۰۰۰ میلیارد تومان از محل فروش به دست آید. مسکن تکمیلی و اقداماتی در این زمینه در حال حاضر در حال انجام است

احمدی افزود: سهم مناطق در این موضوع قطعی شده است. در اینجا، مسکن اضافی فقط برای مدارس نیست، بلکه ممکن است فضای مراقبت و اداری داشته باشیم که بلااستفاده باقی بماند. برخی ممکن است بی ادب باشند. برخی ممکن است ساختمان نباشند و زمین باشند.

وی با بیان اینکه اگر قرار است این خانه ها به مزایده گذاشته شوند باید مراحل قانونی را طی کنند، ضمن بیان اینکه امکان انحلال ملک وجود دارد، گفت: مجوز قانونی برای انحلال آن نداریم و از مجلس درخواست کمک کرده ایم. تا ما جاری شویم

در انتهای پیام