راه اندازی نهضت ملی مسکن در دهم فجروزیر راه و شهرسازی اعلام کرده است که برخی از پروژه های سازمان ملی مسکن در ۲۲ بهمن ۹۰ به بهره برداری می رسد و برخی نیز تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

به گزارش ایسنا، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در سفر به منطقه خراسان شمالی و در مراسم نوسازی پروژه ۳۳۶ واحدی امام رضا (ع) در اسفراین با اشاره به اجرای طرح مسکن ملی. پروژه های نهضت، ابراز امیدواری کرد که ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ افتتاح و بخشی نیز تا پایان سال افتتاح شود.

به گفته مسئولان وزارت راه و شهرسازی، تاکنون حدود ۴۰ هزار واحد به نام سازمان ملی مسکن و نهضت ملی مسکن افتتاح شده است.

این در حالی است که بنیاد مسکن اعلام کرده است که چند بخش از نهضت ملی مسکن زیر نظر آن در خرداد و تیرماه امسال ابلاغ شده است. آنها را استخدام کنید

بر اساس گزارش دولت سیزدهم قانون تولید و مسکن مصوب ۸ آگوست ۱۴۰۰، شامل ساخت چهار میلیون خانه در چهار سال است. حدود ۵.۴ میلیون نفر برای این پروژه ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۳.۶ میلیون مورد تایید قرار گرفته است.

تاکنون ۵۰۷ هزار نفر برای ادارات نهضت ملی مسکن در بانک مسکن حساب باز کرده اند و ۲۹۰ هزار نفر برای تکمیل قراردادها و دسترسی به تسهیلات وارد بانک مسکن شده اند. با ۹۱۰۰۰ نفر قرارداد بسته شد و واقعاً اولین قطعات تاسیسات را بدست آوردند. بر اساس آخرین برآوردها هزینه هر مترمربع قانون مسکن ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تن و مدت زمان ساخت این پروژه ۱۸ تا ۲۴ ماه اعلام شده است.

انتهای پیام/