راهنمای گام به گام کاهش کلسترول و تری گلیسیرید بالا از طریق آیورودا

اکثر مردم این تصور را دارند که کلسترول مضر یا بد است. با این حال، باید این واقعیت را بدانید که کلسترول برای بسیاری از عملکردهای بدن مهم است. تنها زمانی بد می شود که در سطح آن عدم تعادل وجود داشته باشد. کلسترول اسید چرب است که در داخل کبد تولید می شود و سپس برای چندین عمل بدن مانند سنتز ویتامین D، ساخت غشاهای سلولی، سنتز اسیدهای صفراوی و هورمون ها استفاده می شود.

دیدگاه آیورودا در مورد کلسترول در مقایسه با طب غربی کاملاً متفاوت است. آیورودا می گوید که کلسترول نقش حیاتی در روان سازی و حمایت از کانال های گردش خون مختلف بدن که به نام شروتا شناخته می شوند، ایفا می کند. همچنین میکرو شروتاها در بدن انسان وجود دارند که مواد مغذی و مواد زائد را از سلول های مختلف حمل می کنند.

شروتاهای بزرگتر که سیاهرگ ها و شریان ها هستند خون را از قلب و به قلب حمل می کنند. این شروتاها باید الاستیک و انعطاف پذیر باقی بمانند تا فرد بتواند زندگی سالمی داشته باشد. کلسترول عنصری است که به حمایت و روان سازی شروتاها کمک می کند. متخصصان آیورودا بهترین داروی طبیعی کلسترول را تهیه کرده اند که به متعادل نگه داشتن سطح کلسترول در بدن کمک می کند.

کلسترول بد:

آیورودا می گوید که کلسترول یک عنصر مفید است و به خودی خود بد نیست. با این حال، اثرات مضر کلسترول زمانی دیده می شود که آما در بدن انسان وجود داشته باشد. آما به عنوان باقی مانده های متابولیکی توصیف می شود که درست مانند سموم در بافت های چربی انباشته می شوند. آنها چسبنده هستند و بوی بدی دارند که عموماً به دلیل هضم نامناسب ایجاد می شود. با تجمع آنها، کانال های مختلف بدن را مسدود می کنند.

این وضعیت زمانی بدتر می شود که آما برای مدت طولانی بدون تمیز کردن مناسب در داخل بدن باقی بماند. واکنش دیگری وجود دارد و سپس بدترین نوع دیگری از آما در بدن ایجاد می شود که به نام آماویشا شناخته می شود. تجمع بیش از حد این عناصر سمی با مالاس و دیتوس موجود در بدن مخلوط می شود. در مخلوط شدن با بافت های چربی، آماویشا باعث آسیب به شروت ها می شود. این منجر به مشکلات بیشتری مانند بیماری های قلبی، سطوح بالاتر کلسترول و فشار خون و سکته می شود.

رویکرد آیورودا برای درمان کلسترول:

جدا از داروی طبیعی کلسترول موجود برای درمان این بیماری، آیورودا همچنین بر روی یک رژیم غذایی متعادل تمرکز دارد که می تواند متابولیسم چربی بدن انسان را متعادل کند. کارشناسان در زمینه آیورودا تعادل کافا دوشا را توصیه می کنند که یک اصل حیاتی در متابولیسم چربی بدن انسان است.

عدم تعادل کافا مهمترین عامل تولید کلسترول اضافی در بدن انسان است. یکی از موثرترین درمان ها برای کلسترول بالا، پیروی از رژیم غذایی است که می تواند کافا را آرام کند. به خصوص غذاهایی که بوی تلخ و تند دارند در درمان های طبیعی کلسترول معجزه می کنند.

غذاهای قابض مانند لوبیا خشک، حبوبات، ماش اسپلیت، عدس و غیره موثرترین داروهای کلسترول هستند. گنجاندن سبزیجاتی مانند کلم، کلم بروکلی و گل کلم، و میوه هایی مانند گلابی و سیب در رژیم غذایی روزانه نیز راه های عالی برای درمان طبیعی کلسترول هستند.

بسیاری از غلات سالم مانند جو و کینوا متابولیسم چربی را در بدن افزایش می دهند که به کاهش سطح کلسترول کمک می کند. ترکیب این داروهای ساده و طبیعی کلسترول، گزینه های بسیار بهتری نسبت به مصرف داروها یا داروهای مضر است. اگر از کلسترول بالا رنج می برید، باید از مصرف بیش از حد غذاهای شور، شیرین و ترش در رژیم غذایی خودداری کنید.

اجتناب از چربی های اشباع شده مانند کره، خامه، پنیرهای سفت، گوشت گاو، گوشت خوک، روغن نارگیل، روغن پالم و غیره در صورت کلسترول بالا ضروری است. غذاهای سرخ شده و دسرهای خوش طعم نیز منابع چربی های اشباع شده هستند. سعی کنید این مواد غذایی را در زندگی روزمره خود محدود کنید و مطمئن باشید که سالم تر و تناسب اندام خواهید بود. گنجاندن داروی طبیعی کلسترول همراه با یک رژیم غذایی تمیز می تواند نتایج عالی را در حدود چند ماه ارائه دهد.

مخلوط ادویه ها داروهای عالی برای کلسترول درست می کنند:

همه شما عاشق ادویه ها در غذایتان هستید، اینطور نیست؟ ترکیبی از ادویه جات واقعاً مفید وجود دارد که می تواند داروهای طبیعی برای کلسترول بالا باشد. این مخلوط شامل زردچوبه، گشنیز، زیره، رازیانه، پودر زنجبیل خشک، شنبلیله و فلفل سیاه آسیاب شده است. می توانید این ادویه ها را ترکیب کرده و به مدت طولانی در ظروف نگهداری کنید.

از آنها در حین آماده کردن وعده های غذایی خود در مقدار بسیار کمی روغن زیتون یا روغن زیتون استفاده کنید. آنها نه تنها غذا را خوش طعم می کنند بلکه متابولیسم چربی و هضم را نیز افزایش می دهند. این تغییرات سبک زندگی روزانه، هنگامی که با داروهای آیورودا برای کلسترول بالا ترکیب می شود، می تواند نتایج طولانی مدت و بدون هیچ گونه خطر عوارض جانبی را به بیماران ارائه دهد.

اگر از سطوح بالای تری گلیسیرید رنج می برید، ورزش منظم در برنامه روزانه شما ضروری است. مکمل های طبیعی و داروهای طبیعی کلسترول نیز می توانند به کنترل سطح آن کمک کنند تا آسیب بیشتری به بدن وارد نشود. یک سبک زندگی با کیفیت با داروهای آیورودا برای کلسترول بالا می تواند به از بین بردن عدم تعادل در دوشاها که منجر به سطوح بالای کلسترول و تری گلیسیرید می شود کمک کند. قبل از انتخاب هر داروی طبیعی کلسترول، مهم است که با متخصصان یا متخصصان در زمینه آیورودا مشورت کنید.

سریعترین رژیم لاغری