رابطه سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و چاقی

دسته‌بندی نشده


اکثر مردم با بیماری های مرتبط با چاقی آشنا هستند. مشکلات ناشی از چاقی از جمله بیماری های قلبی عروقی ، فشار خون بالا ، دیابت و … چیست. با این حال ، تعداد کمی از مردم می دانند که چاقی در زنان می تواند با مشکلات باروری و سندرم تخمدان پلی کیستیک مرتبط باشد.

سندرم تخمدان پلی کیستیک

در مورد سندرم تخمدان پلی کیستیک بیشتر بدانید

سندرم تخمدان پلی کیستیک یکی از شایع ترین اختلالات هورمونی در سنین باروری است. تقریبا 10 درصد از کل زنان مبتلا به این سندرم هستند. علامت اصلی و مشخصه این سندرم قاعدگی نامنظم است و اغلب با بارداری مشکل دارند. این است سندرم زمانی اتفاق می افتد که میزان هورمون ها در بدن تغییر می کند و غیر طبیعی است. علت اصلی این عارضه تولید بیش از حد هورمون مردانه آندروژن است. علاوه بر این هورمون ، عوامل مختلف دیگری نیز می توانند بر اختلال عملکرد تخمدان تأثیر بگذارند.

چرا سندرم تخمدان پلی کیستیک باعث چاقی می شود؟

این است سندرم استفاده از هورمون انسولین برای بدن دشوار است. در نتیجه ، قند و نشاسته به انرژی تبدیل نمی شوند. در پزشکی به این وضعیت مقاومت به انسولین می گویند. سطح انسولین همچنین به تولید آندروژن های بیشتر کمک می کند و یک چرخه مداوم وجود دارد. در افراد مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک ، افزایش وزن بر شکم و باسن تأثیر می گذارد. به شکل اندامی گلابی شکل ، به اندامی سیبی شکل تبدیل می شود. چربی شکمی خطرناک ترین نوع چاقی است زیرا باعث بیماری های قلبی عروقی و کبد چرب می شود.

درمان تخمدان پلی کیستیک با کاهش وزن

خستگی و خستگی مداوم پس از کاهش وزن رخ می دهد. هنگامی که اختلال تخمدان پلی کیستیک دارید ، چرخه قاعدگی شما با کاهش 10 درصدی به حالت عادی برمی گردد. همچنین می تواند برخی از علائم را تسکین دهد سندرم تخمدان پلی کیستیک کمک.

خستگی و خستگی مداوم پس از کاهش وزن رخ می دهد. برای شروع کاهش وزن ، بهتر است با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. بر اساس تجزیه و تحلیل بدن ، پزشک رژیم درمانی و کاهش وزن را برنامه ریزی می کند. در صورت نیاز به استفاده از تکنیک های لاغری غیر تهاجمی ، پزشک دستگاه و روش مناسب را به شما معرفی می کند.

رژیم غذایی برای تخمدان پلی کیستیک

با رژیم غذایی سرشار از فیبر و قند کم شروع کنید. حتماً میوه ، سبزیجات و غلات کامل را در رژیم غذایی خود قرار دهید. به جای خوردن سه وعده غذایی سنگین در روز ، غذا را تقسیم کنید. همچنین قند خون را به طور م regثر تنظیم و کنترل می کند. حداقل 30 دقیقه ورزش هوازی در روز مانند پیاده روی انجام دهید. در صورت سیگار کشیدن ، تحت نظر پزشک دوز را به مرور کاهش دهید.

چرا تشخیص زودهنگام و درمان PCOS مهم است؟

مانند هر بیماری مزمن ، تشخیص زودهنگام می تواند روند بهبود را تسریع کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *