رئیس جمهور: جمهوری ایران توسعه روابط همه جانبه با آسیای میانه استجمهور با اشاره به روابط تاریخی، فرهنگی و توانایی های مختلف توسعه روابط ایران و ازبکستان، اظهار داشت: رئیس تهران بر این نظر در رابطه با توسعه روزافزون روابط با همه آسیای مرکزی ازبکستان استقبال می کند و هیچ محدودیتی در این زمینه قائل نیست.

به گزارش ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز یکشنبه در دیدار «سردار عمر زاق اف» نخست وزیر و وزیر سرمایه گذاری و تجارت خارجی ازبکستان در حوزه های مختلف اقتصادی از جمله کشاورزی، صنعت، حمل و نقل، انرژی و تجارت خارجی گردشگری را مورد اشاره قرار داد و گفت: امروز اراده سیاسی روسیه دو کشور بر توسعه و تعمیق همه روابط استوار است و مصمم هستیم با فعال کردن همه ظرفیت ها، گام های بلندی در مسیر شکوفایی و توسعه دو کشور بررسیم.

رئیس جمهور آمریکا کرد: ظرفیت‌ها و امکانات دو کشور می‌توانند در مسیر ارائه خدمات دو ملت و.

همچنین با اشاره به اطلاعات تاریخی و فرهنگی ریشه دار ایران و از استان بر تقویت روابط و مسائل فرهنگی دو رئیس جمهور تاکید کرد و آن را زمینه مناسبی برای توسعه همکاری های تهران – تاشکند در سایر حوزه ها دانستند.

«سردار عمرزاق اف» معاون نخست وزیر و وزیر سرمایه گذاری و تجارت خارجی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه تاش کند از ملاقات روسای جمهوری دو کشور در ترکمنستان، نقشه راه توسعه روابط دو جانبه را تنظیم کرده است، گفت: رئیس جمهور ازبکستان هیئت عالی رتبه از مقامات اقتصادی و فعالان بخش خصوصی در این سفر همراه من هستند تا راههای اجرای نقشه راه توسعه همه جانبه روابط را بررسی و نهایی کنیم.

معاون نخست وزیر ازبکستان با اشاره به حجم مبادلات دو کشور نسبت به سال گذشته ۲.۵ برابر افزایش داشته است، گفت: تاشکند در حوزه های مختلف از جمله توسعه روابط تجاری و اقتصادی، سرمایه گذاری، حمل و نقل و ترانزیت و مناسبات فرهنگی با عزم راسخ بدنبال تعمیق است. هرچه بیشتر روابط با تهران است.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری