رئیس جمهور الجزایر در نشست امروز سران اروپا و آفریقا شرکت نمی‌کندرئیس جمهور الجزایر اعلام کرد در کنفرانس امروز (چهارشنبه) سران اروپا و آفریقا در بروکسل شرکت نمیکند، این در حالی است که او قصد دارد شنبه به دوحه برود.

به گزارش ایسنا، برخی منابع مسؤول به سایت العربی الجدید اعلام کردند که تصمیم عبدالمجید تبون، رئیس جمهور الجزایر در کنفرانس امروز سران اروپا و آفریقا در بروکسل شرکت کند و قرار است ایمن عبدالرحمان، نخست وزیر و رمطان لعمامره، وزیر خارجه الجزایر به نمایندگی اعلام شود. از این کشور در کنفرانس بروکسل حضور یابند، همزمان تبون در حال آماده شدن برای سفر به دوحه است، او قرار است در کنفرانسی با موضوع گاز شرکت کند.

نفرانس بروکسل دومین نشست سران منطقه‌ است که تبون در آن حضور ندارد.

او پیش از این در نشست سران آفریقا که ششم فوریه جاری در آدیس آبابا برگزار شد، شرکت نکرد.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه ۲۹ ژانویه گذشته به عنوان رئیس کنفرانس بروکسل در تماس تلفنی با تبون، از او برای حضور در این کنفرانس دعوت کرده و بر روی خود به حضور تبون و انجام دیداری دوجانبه با او در حاشیه این کنفرانس تاکید کرده بود.

برخی از نظرات سیاسی معتقدند، با وجود ازسرگیری روابط میان الجزایر و فرانسه پس از بحران چند ماهه که در پی اظهارات سپتامبر گذشته ماکرون، میان دو کشور ایجاد شده بود و الجزایر دوم اکتبر گذشته سفیر خود را از پاریس فراخوانده بود، اما طبق ارزیابی های سیاسی در. الجزایر ، دیدار تبون و ماکرون هنوز زود است.

همچنین منطقه خبرگزاری صحرا اعلام کرد که ابراهیم غالی، رهبر پولیساریو در کنفرانس امروز در بو.

الی در پنجمین کنفرانس دو اتحادیه در سال ۲۰۱۷ در کشور ساحل عاج نیز شرکت کرده بود.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری