ذخایر آبی نروژ رو به اتمام استدر حالی که اروپا برای ذخیره گاز کافی قبل از شروع زمستان تلاش می کند، نروژ، بزرگترین تولیدکننده نفت و گاز منطقه، با مشکل دیگری دست و پنجه نرم می کند.

وی گفت خشکسالی ذخایر برق نروژ را کاهش داده است که منبع ۹۰ درصد برق تولیدی این کشور است. ۱۰ درصد دیگر از تولید برق نروژ با استفاده از انرژی باد انجام می شود.

اگرچه نروژ از گاز برای تولید برق استفاده نمی کند، اما مشکل گاز و انرژی اروپا نیز در این کشور احساس می شود. در هفته‌های اخیر، تولیدکنندگان برق آبی استفاده بیشتر از آب را برای تولید برق و صرفه‌جویی بیشتر در فصل زمستان متوقف کرده‌اند. همچنین از شرکت های برق نروژی خواسته شده است که به سایر کشورهای اروپایی برق بیشتری صادر نکنند، زیرا ذخایر آب به اندازه سال های گذشته نیست و واردات خود از اروپا با آن مواجه است.tamar yari.

بر اساس ارقام سازمان آب و انرژی نروژ، در پایان هفته گذشته، ذخایر آب نروژ به ۵۹.۲ درصد رسید که کمتر از میانگین ۲۰ ساله است. ذخایر آب در این کشور در مدت مشابه از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۲۱، ۶۷.۹ درصد بوده است. سطح مخزن در مرکز نروژ ۸۲.۳ درصد بود، اما سطح آب در جنوب غربی این کشور در پایان هفته گذشته ۴۵.۵ درصد بود.

برخی از نیروگاه های نروژی، از جمله شرکت نیروگاه Statkraft، درخواست Statnet – اپراتور سیستم انتقال نیرو – مبنی بر عدم تولید برق بیش از حد را پذیرفته اند. مدیر کل شرکت استاتکرافت گفت: اکنون بدون به خطر انداختن وضعیت سال خشک و سهم انرژی در اروپا، برق بسیار کمتری از آنچه که می توانیم تولید کنیم، تولید می کنیم.

در همین حال، وزارت نفت و انرژی نروژ هفته گذشته اعلام کرد که مقامات نروژی درخواست‌های اپراتورها را برای افزایش تولید در چندین پمپ بنزین پذیرفته‌اند. این وزارتخانه پیش بینی کرد که فروش گاز خط لوله اروپا در سال جاری به بالاترین حد خود خواهد رسید، زیرا شرکای نروژ در اتحادیه اروپا و بریتانیا تلاش می کنند تا پیش از زمستان گاز بیشتری دریافت کنند.

در انتهای پیام