دیدار دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با امیر عبداللهیانوزیر امور خارجه با دبیرکل سازمان جهاد اسلامی فلسطین دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه که در دیدار با هیات عالی جنبش جهاد اسلامی ابراز خرسندی کرد، بر تداوم سیاست جمهوری اسلامی ایران و مواضع اصولی مورد حمایت آنها تاکید کرد. آزادی فلسطین و مقاومت مردم مظلوم فلسطین در برابر تجاوزات و گسترش نظام آپارتاید صهیونیستی

امیر عبداللهیان با اشاره به ناکامی رژیم صهیونیستی و آمریکا در برابر مقاومت و به وجود آمدن شرایط جدید در فلسطین، ابراز امیدواری کرد با تقویت ارتباط بین کشورهای اسلامی، شاهد باشیم که چگونه دشمن در کاهش قداست ناکام ماند. برای آزادی فلسطین و شهر مقدس خوب است.

وزیر امور خارجه ابراز اطمینان کرد که مقاومت اسلامی در منطقه و فلسطین با قاطعیت از حقوق تجاوز ناپذیر ملت های منطقه و فلسطین در سایه آنها برای تقویت وحدت، همبستگی و وحدت داخلی دفاع خواهد کرد.

همچنین زیاد نخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین از سفر به تهران و دیدار با امیر عبداللهیان و گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) و رهبران شهید مقاومت که یکی از آنها سردار شهید سلیمانی بود ابراز خوشحالی کرد. حمایت های مستمر جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب از مقاومت مردم فلسطین تشکر و قدردانی کرد.

زیاد نخاله با قدردانی از نقش قوی، موثر و کارآمد ایران در امور منطقه، دیپلماسی فعال جمهوری اسلامی ایران در برخورد با کشورهای مختلف، منطقه و جهان اسلام را نشانه نشاط و اقتدار این کشور ارزیابی کرد. ایران. و دستاوردها و موفقیت های ایران را مرهون همه افرادی دانست که در امت اسلامی می شناخت.

دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین با ابراز تاسف از برخی تلاش‌ها برای سرکوب جمهوری اسلامی ایران، بر تهدید واقعی رژیم صهیونیستی برای منافع و مصالح ملت اسلامی و آرمان فلسطین تاکید کرد. و مواضع جمهوری اسلامی برای جلوگیری از نظام حاکم و حمایت از مردم مظلوم، ضمن مخالفت با متجاوزان و قدرتهای خارجی، آن را نوید خیر و برکت و اقتدار ملت فلسطین دانست که در خط مقدم مقاومت ایستاد و تضعیف کرد. دشمن اسلام وی در جهان بر لزوم حفظ و تقویت وحدت و همبستگی کشورهای اسلامی تاکید کرد.

زیاد نخاله همچنین با اشاره به سابقه حکومت صهیونیستی که تمامی وعده ها و توافقاتی را که در روند مصالحه منعقد کرده اند زیر پا گذاشت و مقاومت را تنها راه برای مردم فلسطین برای احقاق حقوق خود دانست و در عین حال آنها نیز این کار را انجام خواهند داد. وی تاکید کرد که مستعمرات را از سرزمین فلسطین خارج کنید. ادامه این مسیر

دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین نیز گزارشی از آخرین وضعیت فلسطین ارائه کرد و وحدت و اتحاد گروه های فلسطینی را برای تقویت مقاومت اسلامی مردم ضروری دانست و فلسطینی ها بر نقش و جایگاه مهم فلسطین تاکید کردند. مقاومت ایران، سوریه و لبنان در حمایت از جبهه اسلامی، حمایت مردم، رهبری و دولت جمهوری اسلامی ایران را ستود.

در انتهای پیام