دولت گذشته در احیای دریاچه ارومیه سنگ تمام گذاشت / ۴۰۰ رح ملی بدون پیوست زیست محیطیایسنا/ اردبیل معاون توسعه مدیریت، حقوق و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: دولت گذشته در احیای دریاچه ارومیه سنگ تمام گذاشت و کانال انتقال آب به این دریاچه آماده بهره برداری است.

دانشیان در مراسم معارفه مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل اظهار کرد: طرح های ملی باید پیوست زیست محیطی وجود داشته باشد اما ۴۰۰ طرح ملی در کشور در ردیف بودجه ملی و پیوست قانون لایحه ۱۴۰۱ قرار گرفته که بدون پیوست زیست محیطی است.

وی به بحران کم آبی در اکثر استان‌ها به ویژه اصفهان اشاره کرد و گفت: سیاست غلط ۳۰ سال گذشته در توسعه.

معاون توسعه مدیریت، حقوق و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست مشخص کرد: سفره‌های کشور در کشور ما زیر کشورهای دیگر به پایین‌ترین سطح رسیده است و در حالی که در سایر کشورها ۴۰ درصد منابع آب زیرزمینی استفاده می‌شود این میزان مصرف آب‌زمینی در کشور ۱۴۰ درصد است. است.

دانش آموزان به احیای دریاچه ارومیه به عنوان یک اقدام مانع از مهاجرت ۵ تا ۶ میلیون نفر اشاره کرد و افزود: دولت گذشته در دریاچه ارومیه سنگ تمام گذاشت و با پر کردن چاه ها و قنوات سعی کرد تا مانع از خشک شدن دریاچه ارومیه شود. .

وی به انتقال آب به دریاچه ارومیه و احداث تونل انتقال آب به این حوزه آبریز اشاره کرد و ادامه داد: در روزهای آینده با حضور رئیس جمهور این طرح عظیم کشوری افتتاح خواهد شد.

دانشیان پرهیز از نگاه مقطعی به مسایل زیست محیطی را یادآور شد و خاطر نشان کرد: باید در توسعه پایدار کشور به مسایل زیست محیطی توجه جدی شود که در دولت سیزدهم با تحقیق و پیگیری رئیس سازمان سعی کنید تا این موضوع به عنوان یک خط باشد. قرمز مورد توجه قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: رئیس جدید سازمان محیط زیست نه تنها یک فرد متخصص در این حوزه بلکه به خاطر میز و مقام حاضر به هیچ مجموعه ای باج داده و یا مسایل زیست محیطی را نادیده نمی شود.

دانش آموزان به کاهش اعتبارات به ویژه در بخش عمرانی اشاره کرد و ادامه داد: ۱۱ با گذشت ماه از سال از رقم ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی این سازمان، ریالی تخصیص نیافته است.

وی بیان: با توجه به وضعیت ناوگان سازمان محیط زیست محیط زیست بود یکهزار و ۲۰۰ دستگاه موتور خریداری می شود که منابع مورد نیاز آن را نمی توان انجام داد و ما باید محل صندوق توسعه ملی کرد ۱۶ میلیارد تومان برای این امر تخصیص بگیریم.

دانشیان اظهار کرد: تخصیص کم اعتبارات امسال به دلیل بودجه بودجه برای سفر رئیس جمهور است که امیدواریم در سال آینده به منابع مالی انقباضی بودجه سازمان محیط زیست از خوب عمرانی، رفاهی و اضافه کردن کار کارکنان بهره مند شود.

وی بیان کرد ۴۰ درصد خودروهای سازمان حفاظت محیط زیست فرسوده و خارج از رده است و ما به شدت نیازمند خرید یکهزار و ۲۰۰ دستگاه ماشینآلات به این سازمان هستیم که با شرایط موجود نمی توان این هدف را به سرانجام رساند.

دانش‌آموزان به پیگیری‌ها و جدیت‌ها برای ارتقای معیشت سازمان حفاظت محیط زیست اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار سازمان حفاظت از محیط زیست کسر شده بود که با پیگیری‌های انجام شده این رقم بازگردانده شد که در فروردین امسال این رقم بازگردانده شد. امر اتفاق افتاد.

وی پایین بودن پایه حقوق کارکنان و محیطبانان محیط زیست را یادآور شد و افزود: به طور متوسط ​​متوسط ​​​​دریافتی پرسنل این سازمان ۷ تا ۸ میلیون تومان است که امسال با نمایندگان مجلس نمایندگان همراه ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای محیطبانان در نظر گرفته شده است. بود، به کلیه کارکنان اختصاص تا بخشی از کاستی‌ها در این حوزه جبران شود.

دانشیان خاطر نشان کرد: از نظر حکم کارگزینی پرداختی پرسنل سازمان محیط زیست با سایر دستگاه های زیرمجموعه رئیس جمهور جمهوری تفاوتی ندارد اما از نظر تغییر وضعیت سلامتی و کارکرد سازمان ها بیشتر از محیط زیست محیطی دریافت می کنند.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: در برخی از استانها فوقالعاده ویژه ۲۱ درصد اعمال شده است که قرار است از اسفند این رقم به ۳۵ درصد افزایش یابد و ما این مژده را میدهیم که محیط زیست در اسفندماه افزایش می یابد. ۳ میلیون تومان دریافت کرده و از فروردین ماه نیز ضریب ۳۵ درصد در حقوق آنها اعمال خواهد شد.

وی بیان کرد: تمام تلاش ما برای این است که برای این کار معیشتی و مراقبتی برای سازمان حفاظت محیط زیست را به شرایط مطلوب برسانیم و در حد توان در این زمینه جستجو و کوششی جدی می کنیم.

انتهای پیام