دور سند کاداستری برای ۹۸ درصد اراضی ملی استان یزدایسنا/ یزد مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان یزد از جانمایی، تثبیت و صدور سند مالکیت کاداستری (حدنگاری) ۹۸ درصد اراضی ملی این استان و جانمایی و تثبیت تمامی آنها در بانک کاداستر خبر داد.

“علی کریمی” در عملکرد ویژه اجرای کاداستر اراضی ملی در استان اظهار کرد: مجموع اراضی ملی استان یزد در پایان سال ۱۳۹۹ مقدار ۷ میلیون و ۳۳ هزار و ۴۷۱ زمین بوده است که تماما بر اساس آخرین تقسیمات سیاسی استان (در محدوده شهرستان) انتزاع و در بانک کاداستر جانمایی و تثبیت شده است.

وی افزود: در این مسیر مشکلاتی مانند تبادلات اراضی ملی بر اساس منطقه جغرافیایی میان ادارات کل راه و شهرسازی و منابع طبیعی وجود داشته که در برنامه کاری سال ۱۴۰۰ قرار گرفته است.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان ادامه داد: بر این اساس، مساحت کل اراضی ملی استان با در نظر گرفتن این تبادلات ۷ میلیون و ۲۶۵ هزار هکتار اعلام شد که تمام آنها در بانک کاداستر تثبیت شده است.

کریمی با بیان اینکه از کل اراضی استان نیز مقدار هفت میلیون و ۱۲۵ هزار طرح به صدور سند مالکیت شده است که دارای پیشرفت ۹۸ درصدی است، ملی اعلام کرد: باقیمانده اراضی استان نیز دارای مشکلات ثبتی و قانونی می باشد که در مرور زمان وجود دارد. صدور اسناد کداستری خواهد شد.

عضو شورای قضایی استان یزد برگزار شد: با توجه به پایان جانمایی و تثبیت اراضی ملی استان یزد در بانک کاداستر در پایان سال ۱۳۹۹، همزمان با هفته قوه قضائیه سال جاری، اولین مراسم جشن انفال (صدور اسناد کاداستر اراضی ملی) کشور با حضور جمعی از مسئولین ارشد استان از جمله مقام و رئیس کل دادگستری در اداره کل ثبت اسناد و املاک این استا

وی درباره همسایگان سندکاداستری گفت: با تعیین محدوده اراضی ملی در بانک کاداستر و صدور سند اسناد مالکیت کاداستری ملی، از دیگر تعارض به این اراضی و خواری، کوه خواری و جنگل خواری از زمین جلوگیری می کند.

مدیر کل ثبت اسناد استان تصریح کرد: همچنین با تثبیت مستثنیات در بانک کاداستر، استعلامات ثبتی میان دستگاه ها حذف و از رفت و آمدها و سردرگمی مردم جلوگیری خواهند کرد.

به، اسناد کاداستری گفته است که در کاهش دعاوی از جمله شفافیت در نظام ملکی کشور، تعیین نقشه دقیق اراضی با کاربری های مختلف، راهگشا در اختلافات ملکی به دلیل نقشه دقیق کاداستری، تعیین نقشه دقیق و مرز قطعات در کاداستر، تعیین محدوده اراضی ملی و منابع طبیعی و جلوگیری از زمین خواری، کاهش اختلافات با مجاورین، تعیین دقیق مکان ها، تعیین حریم و بستر رودخانه ها، تالاب ها، جاده ها، خطوط انتقال نیرو، تعیین محدوده اراضی مناطق چهارگانه حفاظت از محیط زیست، پذیرش در دادگاهها نقشه کاداستر به عنوان یکی از مستندات و ارجحیت آن در اختلافات ملکی، به دلیل شفافیتآ.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان، کریمی در پایان رتبه نخست در تثبیت اراضی ملی و رتبه دوم در سنددار اراضی ملی استان، رتبه نخست در مقایسه تعداد شرکت های ثبت شده، استخراج مستثنیات بر اساس مبانی. علمی و رتبه چهارم در ارزیابی زمانی استانها در تغییرات شرکتها را از مهمترین موفقیت های استان یزد د.

انتهای پیام