دلار و زندگی خود را نجات دهید

درمان های خانگی زیادی برای کلسترول بالا در خون وجود دارد. قبل از حرکت بیشتر در مقابله با همه این ایده های معقول، بهتر است دانش اولیه در مورد کلسترول و عملکرد آن به خوبی درک شود.

کلسترول نقش اساسی در تشکیل هورمون ها و ویتامین D در بدن انسان دارد. مقادیر کافی مورد نیاز بدن باید توسط بدن ساخته شود تا از عملکرد صحیح بدن اطمینان حاصل شود. کلسترول یک ماده روغنی است و باید با لیپوپروتئین ها بسته بندی شود تا در خون حرکت کند. لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) و لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL). اولی به عنوان “کلسترول بد” در نظر گرفته می شود در حالی که دومی به عنوان “کلسترول خوب” شناخته می شود.

HDL به انتقال کلسترول بیش از حد به خارج از بدن کمک می کند، در حالی که LDL تمایل به تجمع در پلاک دارد و باعث انسداد جریان خون می شود. بنابراین به عنوان کلسترول بد در نظر گرفته می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، احتمال بیشتری برای ایجاد پلاک در دیواره های شریان وجود خواهد داشت که ممکن است منجر به ایجاد شرایط پزشکی ویرانگر و تهدید کننده زندگی شود.

سطح کلسترول بالا در خون یکی از شایع ترین علل حمله قلبی است. به همین دلیل است که بسیار ضروری است که همه باید مراقب نحوه کاهش سطح آن در خون با استفاده از برخی از داروهای خانگی ارزشمند برای کلسترول بالا باشند.

مصرف منظم رژیم غذایی سالم و همچنین اصلاح سبک زندگی یکی از بهترین و طبیعی ترین درمان های خانگی برای کلسترول بالا است. اصلاح سبک زندگی شامل تغییر فعالیت ها و عادات روزانه شما می شود. برای مثال، اگر سبک زندگی کم تحرکی دارید، اکنون باید ورزش را در برنامه روزانه خود بگنجانید. پیروی از یک رژیم غذایی سالم برای قلب به معنای دوری از غذاهای غنی از LDL است که معمولاً غذاهای چرب و چرب هستند. از سوی دیگر، خوردن غذاهای غنی از HDL مانند ماهی سالمون و ماهی تن می تواند به کاهش سطح کلسترول خون کمک کند.

زنجبیل یکی از پرطرفدارترین داروهای خانگی برای کلسترول بالا است. زنجبیل که به داشتن توانایی‌های عالی در رقیق کردن خون و گردش خون بهتر شناخته می‌شود، یک داروی خانگی با ارزش و مقرون به صرفه برای کلسترول بالا در نظر گرفته می‌شود. سایر منابع طبیعی شامل غذاهای غنی از ویتامین C، گردو، سیر و گوجه فرنگی تازه یا استخراج شده در آبمیوه است. ثابت شده است که غذاهای غنی از فیبر و تخمه آفتابگردان داروهای خانگی موثری برای کلسترول بالا هستند.

سایر داروهای خانگی برای کلسترول بالا عبارتند از:

o روزانه سیر خام بخورید.

o هر روز ۲ تا ۳ سیب بخورید.

o گردو می تواند سطح کلسترول بالا را درمان کند.

گوجه فرنگی مصرف کنید، می توانید آن را به صورت تازه، در سالاد میل کنید یا آب گوجه فرنگی بنوشید.

o برای کاهش سطح کلسترول از محصولات سویا استفاده کنید.

o تخمه آفتابگردان داروی بسیار خوبی برای کلسترول است.

o غذاهای حاوی فیبر بخورید.

o یک فنجان چای علف لیمو درست کنید، ۲ قاشق چایخوری عسل به آن اضافه کنید و به آرامی بنوشید.

o یک فنجان چای درست کنید، ۳ عدد چوب دارچین به آن اضافه کنید و بنوشید.

o روزانه گریپ فروت بخورید یا بنوشید.

غلظت بالای کلسترول در بدن پیش درآمد بسیاری از شرایط جدی و مضر است. دانستن برخی از این درمان‌های خانگی برای کلسترول بالا نه تنها به شما کمک می‌کند تا در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید، بلکه مهم‌تر از همه به شما کمک می‌کند تا زندگی‌تان را حفظ کنید.

سریعترین رژیم لاغری