دغدغه دولت در ارائه تسهیلات، مهار رشد نقدینگی استایسنا/ گیلان وزیر دارایی درباره بخش بانکی گفت: در زمینه پرداخت وجوه با چالش مواجه هستیم و دولت به شدت نگران این بخش است، زیرا می‌خواهد رشد وجوه را کنترل کند.

سید احسان خاندوزی که با نخست وزیر گیلان دیدار کرده بود، گفت که بیشتر شکایات مردم از مالیات، بانک و گمرک در حال رسیدگی است و دولت می خواهد این نگرانی ها را کاهش دهد. به زودی.

وی با تاکید بر تسریع در اجرای تصمیمات مهاجرتی رئیس جمهور گفت: موافقت رئیس جمهور باید اجرایی شود.

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: پیشرفت های خوبی در گیلان صورت گرفته و کارهای خوبی آغاز شده و گام نهایی باقی است اما با اعلام بخشی از بودجه سفر رئیس جمهور همچنان کمبود منابع وجود دارد. منطقه. قدرت در انتظار اطلاعیه نگه دارید و آنها می توانند از آن استفاده کنند.

خاندوزی در خصوص تسهیلات بانکی خاطرنشان کرد: در ارائه تسهیلات با چالش مواجه هستیم و دولت در این زمینه بسیار آسیب پذیر است زیرا می خواهد افزایش پرداخت ها را کنترل کند.

وی همچنین از بانک ها خواست تا به وظایف خود در بخش ساخت و ساز به ویژه در زمینه کار و بهره وری عمل کنند.

اسدالله عباسی استاندار گیلان در تشریح روند توسعه اقتصادی منطقه، اقدامات گیلان را با هدف رونق اقتصادی برشمرد و افزود: اقتصاد داخلی نقش مهمی در توسعه پایدار دارد.

وی صدور ۱۲۸ مجوز سرمایه گذاری و شناسایی ۲۵۶ سایت سرمایه گذاری در گیلان بر اساس ظرفیت نقاط مختلف منطقه را گامی در جهت تسهیل سرمایه گذاری عنوان کرد و گفت: برای اولین بار است که به گیلان می رسیم.

استاندار گیلان تولید مولد و تغییر وضعیت واحدهای راکد و واحدهای فعال را ضرورت انکارناپذیر تذکر داد و خاطرنشان کرد: آغاز راکد بودن واحدها، میزان زیادی از تعهد دولت به کار است – ایجاد دولت سیزدهم خواهد بود. انجام شد.

عباسی با انتقاد از عملکرد برخی بانک ها برای تقویت اعتبارات در تهران گفت: بانک ها باید بر تامین و توزیع عادلانه اعتبارات و تسهیلات و همکاری خوب تولیدکنندگان و سرمایه گذاران تمرکز کنند.

وی در خصوص توانمندی ها و توانمندی های صنایع صنعتی و معدنی و توسعه فضای کسب و کار گیلان گفت: شرایط مساعد زمینه سرمایه گذاری خصوصی با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در گیلان ضمن تقویت اقتصاد دریایی، گردشگری و اقتصادی. مزارع هستند که نیاز به توجه و حمایت بیشتری دارند.

استاندار گیلان از وزیر اقتصاد خواست با توجه به مشکلات تولیدی و اقتصادی منطقه، جلسه کاری در تهران با حضور وی، نمایندگان شورای اسلامی و مسئولان در این خصوص تشکیل و موافقت لازم را صادر و دستورات لازم را صادر کند. فرآیند اجرا را تسهیل کند.

وی همچنین گفت: در طرح «تولید، دانش بنیان و اشتغالزایی» امسال، اجماع خوبی بین مسئولان شهرستانی برای حل مشکلات مردم از جمله تولید و اشتغال زایی وجود دارد.

در انتهای پیام