دستگیری ۴۰ نفر دلال و کارچاق کن در گیلانایسنا / گیلان دادستان مرکز گیلان از شناسایی و دستگیری ۴۰ نفر دلال و کارچاق کن در گیلان از ابتدایی سال خبر داد و گفت: مردم باید هشیار و فریب چنین ادعاهایی نخورند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری گیلان، سید مهدی فلاح میری، از شناسایی و دستگیری ۴۰ نفر کارچاق کن و دلال در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: یکی از آسیب هایی که بدبینی نسبت به دستگاه قضایی و سایر سازمان ها دارد. های برجسته می کند حضور افراد دلال و کارچاق کن است، زیرا این افراد با ادعای اعمال نفوذ در.

وی با بیان اینکه علی همه هشدارهایی که رسانه‌های مکررا در خصوص این افراد داده شده است هنوز هم برخی از مردم فریبهای ادعای دروغین کلاهبرداران را می‌خورند افزود: در سال ۱۴۰۰ در مجموعه نظارتی دستگاه قضایی تعداد ۴۰ نفر از افرادی که ادعای اعمال نفوذ دارند. و مبالغ هنگفتی را از طرفین پرونده به همین شیوه اخاذی کرده اند دستگیر شدند.

دادستان مرکز گیلان گزارشان کرد: در دادگستری استان گیلان دو مرجع نظارتی اطلاعات و واحد نظارت و ارزشیابی قضات به طور شبانه روزی اخبار واصله از مردم در خصوص این افراد را رصد کرده و در نمونه مستندات را به دادسرای استان اعلام می کنند و از ۴۰. افرادی که در سال جاری دستگیر شده اند و اکثریت آن ها به حبس محکوم و ۱۶ نفر جهت تحمل کیفر در زندان به سر.

وی با اشاره به اینکه مردم باید هشیار بوده و فریب چنین ادعاهایی را نخورند بیان کرد: در مواردی دیده می شود که افراد دلال از طرفین پرونده درخواست یا اموال غیر منقول کرده اند و آنها نیز فریب خورده اند و چنین خواسته هایی را دارند.

فلاح میری در ادامه می‌افزاید: برخی افراد مرتبط با دستگاه‌های قضایی مانند وکلا و موضوعات نیز برای جلب اعتماد این افراد مرتکب جرم‌شده و اسناد دولتی مانند دادنامه و آراء قضایی را جعل کرده‌اند که به دستگیری آنها می‌پردازند.

وی از مردم خواست تا در موضوعات حقوقی و قضایی از افراد دارای دانش حقوق مکفی می گیرند و فریب دلالان که با عناوینی جعلی مانند قاضی دیوان یا دادگستری و یا سایر افرادی که ادعای خلاف مبنی بر ارتباط با مقامات قضایی را دارند، نخورند.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری