دستورالعمل های جدید سنجش سلامت دانش آموزان برای سال تحصیلی جدید / نحوه بررسی متقاضیان برای برتری تحصیلیمدیرکل دفتر سلامت عمومی، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، انواع خدمات بهداشتی را از نظر سلامت نوآموزان تشریح کرد و گفت: زمان برگزاری آن در بلندمدت است.

دکتر. محمدرضا ساینی در گفت و گو با ایسنا. وی در مراسم راه اندازی ایستگاه های سنجش سلامت دانشجویان جدیدالورود و دانشجویان جدیدالورود با اشاره به عملکرد وزارت بهداشت در این زمینه ها گفت: هماهنگی استانداردهای داخلی و دانشگاه ها و دانشکده های علوم بهداشتی برای رسیدن به نظم و انضباط ایجاد هماهنگی دولتی و مراکز آموزش و پرورش شهرستان برای تعیین وقت ملاقات منظم از اولیا و مربیان جهت مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت، اطلاع رسانی عمومی از طریق ابزارهای ارتباطی گسترده، بسته های خدماتی به روز رسانی مربوط به این گروه سنی از مراکز خدمات جامع سلامت. هماهنگ شده برای استفاده از خدمات ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی در اجرای برنامه ارزیابی، یکی از فعالیت های وزارت بهداشت در این زمینه است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ارزیابی سلامت دانشجویان جدیدالورود تحت تاثیر اواسط کرونا قرار گرفته است، گفت: می توان از فواصل فیزیکی و تعداد کمتری مراجعه کرد. از طرفی تعداد افراد پذیرش شده در مراکز آزمون بسیار کم بود و زمان مرکز و پروتکل پزشکی تمدید شد و به این ترتیب چرخه ارائه خدمات متوقف نشد.

وی در ادامه تاکید کرد: در زمان شیوع ویروس کرونا باید خدمات جامع سلامت را در اولویت قرار می دادیم و برخی از خدمات به صورت فردی ارائه می شد. خدماتی که قرار بود به صورت حضوری انجام شود نیز با توجه به مسافت فیزیکی و برنامه زمان بندی انجام می شد اما با توجه به مبانی سنجش تمامی سرویس ها به صورت تکی انجام می شد.

وی با اشاره به اینکه امسال بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر مورد سنجش قرار می گیرند، گفت: معیارهای سنجش سلامت در نظر گرفته شده است: پایگاه های سنجش سلامت، آمادگی تحصیلی، سلامت بینایی، سلامت شنوایی، مراقبت های بهداشتی شامل پوست، مو، قد، وزن، ظاهر بدن. تراکم، حرکت، دهان و دندان، قلب و عروق خونی. در مراکز خدمات جامع سلامت خدماتی مانند غربالگری تنفسی، کم خونی و معاینات عمومی ارائه می شود.

مدیرکل دفتر سلامت عمومی، خانواده و مدارس وزارت بهداشت در پاسخ به این سوال متقاضیان سرگرمی تحصیلی ارزیابی خاصی از کودکان انجام می شود یا خیر، تصریح می کند: در آموزش و پرورش پایه پایه بر اساس مصوبه دفتر آموزش ابتدایی وزارتخانه و مرحله دوم سنجش روانی و روانی بر اساس مشاهدات پزشکی است. .

وی در خاتمه گفت: به طور کلی دسترسی به اطلاعات سلامت دانش آموزان در هنگام ورود به مدرسه امکان پاسخگویی به موقع را فراهم می کند. یکی از اهداف مبادله امکان مداخله برای تعیین زمان دقیق نقص یا بیماری احتمالی است.

انتهای پیام/