دستورات جدید قاضی القضات برای ساماندهی مطلوب تر اموال تملیکی در فاز دوم طرحصیانت از حقوق عامه و حفظ بیت المال از جمله مسئولیت های ذاتی قوه قضاییه است که در دوره تحول و تعالی بر اساس و دستورات حجت الاسلام والمسلمین محسنی نسبت به این مهم اهتمام بیشتری دارد. زیان وارد شده به بیتالمال از ناحیه وضعیت نابسامان انبارهای سازمان اموال تملیکی از جمله مصادیق و نمونه های حقوق تضییع عامه دیگر است که دستگاه قضایی با کمک دستگاه ها، گام نخست را برای حل این مشکل برداشته و اکنون موعد گام دوم فرارسیده است.

به گزارش ایسنا، پس از ورود مجدانه و پیگیرانه رئیس عادلیه به موضوع ساماندهی اموال تملیکی و مساعدت سایر قوا و دستگاهها، انقلابی در سازمان اموال تملیکی صورت گرفته تا جایی که استانهای سراسر کشور در گام نخست به صورت انرژی نسبت به تکلیف کالاها، سلامتی هستند. مقتضی را صورت داد و از این طریق ضمن حفظ حقوق دولتی و عمومی، مبالغ زیاد و معتنابهی به بیت‌الما.

بر پایه توفیقاتی که در گام نخست ساماندهی وضعیت انبارهای اموال تملیکی برداشته شد، گام دوم و تکمیلی این مقوله مهم با بازدید امروز حجت الاسلام والمسلمین محسنی از انبارهای شماره ۳ و ۴ سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در استان هرمزگان که در زمره مراکز مهم اموال تملیکی هستند. شور است، برداشته شد.

رئیس دستگاه قضا در جریان این بازدید از وضعیت نزدیک و روندهای امر ساماندهی های در انبار اموال تملیکی استان هرمزگان را مشاهده کرد و ضمن دریافت گزارش کار از مسئولین ذیربط، دستورات ویژه پیرامون ارتقاء ساماندهی وضعیت انبارهای سازمان اموال تملیکی، تکمیل سامانه های لازم برای ثبت نام و نگهداری کالاهای قاچاق و توقیفی و رفع اختلاف سازمان اموال تملیکی و سازمان تعزیرات ررر داب

حجتالاسلام والمسلمین محسنی در جریان این بازدید مجددا بر امحای کالاهای قاچاق و ممنوعه و کالاهای آلوده با کمترین هزینه و تعیین تکلیف سریع کالاهای توقیف شده سریعالفساد تاکید کرد و جدیت و اهتمام نسبت به این دو مقوله را در پیشبرد گام دوم ساماندهی وضعیت وضعیت اموال. تملیکی نیاز دانست.

ارتقاء و بیشتر نحوه کار ضابطان و کاشفان کالاهای نظام قاچاق و نحوه نقل و انتقال و انتقال این کالاها و همچنین رفع باقی اختلافات آماری قضائی قضایی و سازمان اموال تملیکی، از دیگر تاکیدات قاضیالقضات برای نیل به توفیقات بیشتر در جریان گام دوم ساماندهی وضعیت اموال تملیکی بود. .

رئیس قوه قضائیه همچنین از عملکرد مطلوب دادگستری و سایر دستگاه های استان هرمزگان در امر ساماندهی اموال تملیکی در گام نخست این طرح و بررسی شاخص های عملکردی در حوزه های اموال منقول و غیرمنقول، قدردانی به عمل آورد و بر جدیت و اهتمام بیشتر دستگاه های ذیربط برای تکمیل این طرح. مهم در گام دوم آن تاکید کرد.

در جریان این بازدید، “مجتبی قهرمانی” رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گزارشی از وضعیت تکلیف اموال تملیکی در این استان به رئیس قوه قضاییه ارائه کرد و بیان کرد: از زمان دستور رئیس دستگاه قضا مبنی بر تسریع در تعیین تکلیف اموال تملیکی، بالغین. در یک هزار و ۸۱۵ فقره پرونده مربوط به اموال تملیکی در استان هرمزگان تعیین تکلیف شده است ده نسبت به.

قهرمانی این را هم گفت که کل فروش اموال تملیکی در استان هرمزگان در سال جاری بالغ بر ۷۲۰ میلیارد تومان بوده است که نسبت به سال گذشته، رشد ۱۲۰ درصدی داشته و میزان فروش با مزایده بعدی به حدود ۹۰۰ میلیارد تومان می رسد.

همچنین در جریان بازدید رئیس قوه قضاییه از انبارهای شماره ۳ و ۴ سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در استان هرمزگان، “سید عبدالمجید اجتهادی” عامل این سازمان، گزارشی از جدا صورت گرفته در جداگانه تعیین تکلیف هر چه سریعتر اموال تملیکی به رئیس دستگاه قضا. ارائه کرد.

اما بنا به گفته “رسولی فاضل” نماینده قوه قضاییه در سازمان اموال تملیکی طی ۴ ماه گذشته حدود ۶۰ درصد انبارهای اموال تملیکی استانهای هرمزگان، بوشهر و خوزستان که در زمره استانهای شاخص و هدف در بحث اموال تملیکی هستند شده اند; الاهای کشف شده از انبارهای اموال تملیکی این استان ها «مسترد»، «فروخته» یا «منهدم» شده اند. همچنین طی ۴ ماه گذشته بالغ بر ۴ حراج و ۷ مزایده برای اموال موجود در انبارهای سازمان اموال تملیکی کل.

همچنین بنا به گفته “اجتهادی” مسئول سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، بعد از ورودی هایی که روسای قوا دارند، دستگاه هایی که در بحث ساماندهی و تعیین تکلیف کالاهای اختیاری سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی دخیل هستند، بسیار نزدیک با هم هستند و در آنجا هستند. مدت زمان حدود ۳۰۰ درصد کالاهای افزایش یافته است.

طبق گفته ام سازمان سازمان جمع آوری و فروش و فروش تملیکی، استرداد حدود ۲۳۰ درصد از کالاهایی که رأی برائت آنها صادر شد در مدت زمان زیادی انجام شد و این کالاها به صاحبانشان برگشتند و وجوه هایی که فروش رفته بود نیز به صاحبانشان مسترد شد.

انتهای پیام