در پی زلزله بیش از ۲.۵ ریشتری صبح امروز در خوی/۴۲ هزار و ۱۲۷ نفر مجروح شدند.رئیس هلال احمر با اشاره به وقوع زلزله ۵.۴ ریشتری در خوی آذربایجان غربی گفت: یک نفر بر اثر آوار مصدوم و یک هزار و ۱۲۶ نفر نیز به دلیل ترس و فرار از زلزله مجروح شدند.

مهدی ولی پور در گفت وگو با ایسنا. وی از آخرین وضعیت امدادرسانی ها پس از زلزله ۵.۴ ریشتری دیروز در منطقه خوی آذربایجان غربی خبر داد: ساعت ۳ و ۵۱ دقیقه بامداد دیروز ۲۲ مهرماه زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد. در آذربایجان غربی محله را تکان داد.

وی ادامه داد: بر اساس بررسی های انجام شده این زمین لرزه دو منطقه آذربایجان غربی و شرقی و هشت شهر را تحت تاثیر قرار داد که تا ساعت ۹ صبح امروز ۲۳ مهرماه ۴۲ زمین لرزه دیگر به وقوع پیوست که به بزرگی ۲.۵ ریشتر مرکز این زمین لرزه دیزج بوده است. . ولسوالی دیز شهرستان خی.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر درباره خسارات ناشی از زلزله گفت: پس از وقوع این حادثه، بخشی از خسارت تخریب شده در ۵۳ روستای شهرستان های خوی، سلماس و چایپاره باقی مانده است.

وی گفت: هزار و ۱۲۷ نفر بر اثر زلزله تا ساعت ۹ صبح، یک نفر بر اثر ریزش آوار و هزار و ۱۲۶ نفر نیز بر اثر ترس و فرار از زلزله مصدوم شدند.

به گفته ولی پور، مواد امدادی از قبیل یک هزار و ۳۳۵ چادر، فرش، پتو، ۴۶۵ بسته غذایی و … در منطقه زلزله زده توزیع شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: اقدامات انجام شده پس از زلزله، مرکز کنترل و هماهنگی عملیات آذربایجان غربی و سازمان امداد و نجات فعال و کمپ های اورژانس در خوی راه اندازی شد.

وی ادامه داد: ۲ هزار چادر از آذربایجان شرقی به مرکز عملیاتی خوی اعزام شد.

ولی پور همچنین با بیان اینکه اکیپ های عملیاتی این سازمان برای امدادرسانی، کمک به اسکان حادثه دیدگان و توزیع مواد امدادی وجود دارد گفت: ۱۱ تیم عملیاتی و تخصصی از آذربایجان شرقی برای کمک به اسکان اضطراری و توزیع کمک به منطقه اعزام شدند. محصولات و ۴۴ کارگروه متشکل از ۲۲۳ نفر. در مناطق آسیب دیده مستقر شدند.

در انتهای پیام