در اعظم آلمان: توافق در وین نباید از این به تعویق بیفتددر حیطه ای که در وین به نکات کلیدی و اساسی رسیده و نیازمندی واقعی طرف غربی برای حل و فصل آنها، صدراعظم آلمان در سفر به فلسطین اشغالی بر اساس دستیابی به توافق در این مذاکرات در اسرع وقت، تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری اردوپوینت، اولاف شولتز صدراعظم آلمان که امروز برای دیدار با مقامات رژیم غذایی چهارشنبه به فلسطینی‌ها سفر کره است، به خبرنگاران درباره مذاکرات وین گفت: آنچه می‌خواهیم شاهدش باشیم، این است که در وین توافقی حاصل شود. .
شولتز افزوذ: اکنون زمان تصمیم گیری فرا رسیده است. این کار نباید از این به تعویق بیفتد و نمی‌تواند از این به تعویق بیفتد.
به گزارش ایسنا، بنا بر اعلام منابع خبری، نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم رژیمی و صدراعظم آلمان، در دیدار با دیدار با نشست امروز درباره تحولات مذاکرات و احتمال امضای توافق با ایران رایزنی کردند.
اظهارات شولتز درباره ضرورت دستیابی سریع به توافق در وین، همزمان با برگزاری دور هشتم جلسه ویش.
این در حالی است که منابع نزدیک به هیأت انتخاب کننده کشورمان در روزهای گذشته اعلام کردند که “اکنون دستیابی به توافق تنها با تصمیم گیری چند سیاسی مشخص از سوی طرف های غربی ممکن است.”
این منابع اعلام کردند که قابل توجه است گفت‌وگوها و دستیابی به پیش‌نویس توافق انجام شده است آنها معتقدند اگر به این نتیجه نهایی نمی رسند، صرفا دلیل بوده است که طرف های غربی در چند تصمیم گیری برای تصمیم گیری های لازم برای خود ساخته شده اند و می خواهند با تغییر عنصر زمان به اهرم مذاکراتی، هیأت ایرانی را برای صرف نظر از خواسته هایش تحت فشار قرار دهند. .

موضوعات پادمانی و حل و فصل مسایل باقی مانده میان ایران و آژانس در برجام یکی از موضوعاتی اسر
علاوه بر این، سعید خطیب زاده وزارت امور خارجه کشورمان در مورد پیشرفت های انجام شده در گفت و گو بیان کرد: پیش نویس و درفتی از توافق آماده شده است و لازم است که این مورد بررسی دقیق قرار گرفتن برخی از موضوعات باقی مانده بود که آقای باقری در. دستورالعمل های لازم را دریافت می کنند که با طرف های مختلف در مورد آنها صحبت می کنند.

خطیبزاده ادامه داد: در سه یا چند موضع اصلی سیاسیهای غربی و تصمیمات خود را نگرفتند و آنچه را که در این مورد انجام دادیم در تمامی تماسها و گفتوگوهایمان بر این موضوع و همچنین چگونه مرتفع کردن موضوعات باقیمانده کاملاً برای طرف غربی روشن کنیم و مواضع ایران را در این ارتباط تبیین کنیم و اکنون ابهامی را برای واشنگتن و غرب در این خطوط قرمز وجود ندارد و در مورد خطوط قرمز خود عبور نمی کنیم و می خواهم بگویم. در نقطه‌ای هستیم که ابهامی برای واشنگتن و اروپا در این زمینه نیست و انتظار قطعی داریم که طرف‌ها داریم.

انتهای پیام